Konkurs - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

Konkurs - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

Nasza szkoła wzięła udział w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych "Pho3nix Active School" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Od 30 IV do 15 V 2022r. przeprowadzono wiele inicjatyw sportowych promujących aktywność fizyczną naszych uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje międzyklasowe w piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i dwa ognie.

Młodsi uczniowie wzięli udział w SPORTOWEJ SPARTAKIADZIE pod hasłem "SPORT I ZABAWA". Inną atrakcją były warsztaty taneczne oraz bicie sportowych rekordów szkoły.

Wyłoniliśmy "Super Skoczka" - skok wzwyż, "Mistrza Celności" - rzuty do kosza, "Mistrzynię Zręczności" - kręcenie hula - hop.

Punktem kulminacyjnym była  SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA dla uczniów klas 4 - 7. Odbyła się na Stadionie Miejskim w Łosicach. Zwycięzcy z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Nie zabrakło także sportowego wsparcia od kibiców. Wszystkie inicjatywy rozgrywały się w duchu zasad fair play.

Nakręcono filmik konkursowy, który został oceniony przez komisję konkursową oraz publiczność poprzez oddanie głosu.

W głosowaniu publiczności na 557 szkół zajęliśmy 32 miejsce. Tak więc nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School wygrywając WARSZTATY SPORTOWE. Będą one realizowane w przyszłym roku szkolnym (w okresie od 1 września 2022r. do końca maja 2023r.). Otrzymaliśmy także pamiątkowy dyplom, książkę oraz zdjęcie wraz z autografem Adama Bieleckiego - polskiego alpinisty.


Zdjęcia: Pamiątkowy dyplom, książka, zdjęcie z autografem Adama Bieleckiego

Filmik - "Pho3nix Active SchoolKonkurs - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL Konkurs - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

Nasza szkoła wzięła udział w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych "Pho3nix Active School" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Od 30 IV do 15 V 2022r. przeprowadzono wiele inicjatyw sportowych promujących aktywność fizyczną naszych uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje międzyklasowe w piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i dwa ognie.

Młodsi uczniowie wzięli udział w SPORTOWEJ SPARTAKIADZIE pod hasłem "SPORT I ZABAWA". Inną atrakcją były warsztaty taneczne oraz bicie sportowych rekordów szkoły.

Wyłoniliśmy "Super Skoczka" - skok wzwyż, "Mistrza Celności" - rzuty do kosza, "Mistrzynię Zręczności" - kręcenie hula - hop.

Punktem kulminacyjnym była  SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA dla uczniów klas 4 - 7. Odbyła się na Stadionie Miejskim w Łosicach. Zwycięzcy z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Nie zabrakło także sportowego wsparcia od kibiców. Wszystkie inicjatywy rozgrywały się w duchu zasad fair play.

Nakręcono filmik konkursowy, który został oceniony przez komisję konkursową oraz publiczność poprzez oddanie głosu.

W głosowaniu publiczności na 557 szkół zajęliśmy 32 miejsce. Tak więc nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School wygrywając WARSZTATY SPORTOWE. Będą one realizowane w przyszłym roku szkolnym (w okresie od 1 września 2022r. do końca maja 2023r.). Otrzymaliśmy także pamiątkowy dyplom, książkę oraz zdjęcie wraz z autografem Adama Bieleckiego - polskiego alpinisty.


Zdjęcia: Pamiątkowy dyplom, książka, zdjęcie z autografem Adama Bieleckiego

Filmik - "Pho3nix Active SchoolWięcej
Żywa lekcja EDB Żywa lekcja EDB

Dnia 14 czerwca w ramach lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa naszą szkołę odwiedził kpt. Rafał Stefaniuk z PSP w Łosicach.

Spotkanie miało na celu pokazanie uczniom zagrożeń jakie występują podczas pożaru. Młodzież ćwiczyła gaszenie płomieni za pomocą gaśnic, każdy chętny mógł użyć sprzętu gaśniczego.


Zdjęcia: Uczniowie gaszą ogień gaśnicami.  Więcej
Zbiórka dla Burka - Wielkoduchy w akcji Zbiórka dla Burka - Wielkoduchy w akcji

Szkolny Klub Wolontariatu "Wielkoduchy", działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach przeprowadził akcję na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska "Azyl" w Białej Podlaskiej.

Wolontariusze zebrali karmę, koce, obroże oraz inne akcesoria.

Dnia 13.06. 2022r. "Wielkoduchy" wraz z opiekunami - p. M. Hryniewicz, p. M. Kujko oraz p. E. Stecką odwiedzili placówkę opiekującą się bezdomnymi zwierzętami w Białej Podlaskiej i przekazali posegregowane dary.

Uczniowie poznali pracę schroniska, dowiedzieli się jak wygląda dzień w takiej placówce.

Wyjazd był doskonałą lekcją wrażliwości i odpowiedzialności za swoje postępowanie wobec zwierząt.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Pamiętajmy, że zwierzęta potrzebują pomocy człowieka, a za nasze serca odpłacają bezwarunkową miłością.


Zdjęcia: Uczniowie podczas pobytu w schronisku.                                             

Więcej
"Łosice - moje miasto" - gra terenowa "Łosice - moje miasto" - gra terenowa

Dnia 7.06 uczniowie klasy 7B wraz z nauczycielami p. Ireną Nestioruk oraz p. Ewą Stecką wzięli udział w grze terenowej "Łosice - moje miasto", realizowanej w ramach innowacji pedagogicznej "Biblioteka - lustro czasu".

Celem była zabawa i edukacja oraz poznanie historii naszego miasta. Zadaniem uczniów było rozwiązanie kolejnych zagadek, co pozwoliło poznać wielokulturowość naszego regionu, przybliżyć historię Unitów Podlaskich, męczeństwo ofiar Katynia, odkryć miejsca  związane z kulturą żydowską.

Wyjście stało się okazją do odwiedzenia Biblioteki Pedagogicznej i zapoznania się z jej zasobami. Pani Ania Czerko opowiedziała o regionaliach zgromadzonych w bibliotece. Młodzież obejrzała także wystawę, na której zaprezentowano stare narzędzia gospodarstwa domowego.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zabawie, zagłębiając się w historię naszej Małej Ojczyzny.


Zdjęcia: Uczniowie klasy 7B podczas gry terenowej.

Więcej
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach16 -18 maja 2022r. uczniowie klas: 5B, 6A, 7A, 7B pod opieką p. M. Kujko, p. E. Steckiej, p. E. Radziejewskiej i p. K. Żuromskiej uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Na początku zwiedzaliśmy fantastyczne ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe i poznaliśmy legendy z nim związane. Następnie udaliśmy się do Opatowa, gdzie  wędrowaliśmy trasą podziemną poznając historię miasta i regionu.

Drugiego dnia odbyliśmy spacer po pięknej puszczy jodłowej  w Świętokrzyskim Parku Narodowym i weszliśmy na Łysą Górę (in. Święty Krzyż), gdzie zwiedziliśmy najstarsze polskie Sanktuarium Relikwii Drzewa Św. Krzyża z kryptą grobową Jeremiego Wiśniowieckiego. Zobaczyliśmy Gołoborza, które powstały 500 mln lat temu. Odwiedziliśmy także Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie, gdzie obejrzeliśmy pokaz szlifowania skał.

Trzeciego dnia byliśmy w multimedialnym Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi. Następnie zwiedzaliśmy ruiny zamku w Chęcinach, skąd roztaczał się przepiękny widok na okolicę. Potem pojechaliśmy do Kielc i spacerowaliśmy oglądając zabytki tego miasta.

Zmęczeni, ale w dobrych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do Łosic.

Już czekamy na następne wyjazdy!


Zdjęcia: Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania.


Więcej
Pasowanie na Czytelnika 2022 Pasowanie na Czytelnika 2022

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek dnia 11 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

Uroczystość przygotowali nauczyciele szkolnej biblioteki: p. I. Nestioruk, p. E. Stecka oraz p. A. Omelańczuk. Zaproszono dyrekcję szkoły oraz wychowawców wraz z uczniami.

Wszyscy zebrani wysłuchali wierszy i piosenek przygotowanych przez starszych kolegów. W ten sposób zachęcono dzieci do odwiedzania szkolnej biblioteki i czytania książek.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet czytelników.

Na pamiątkę tej radosnej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz książki pt. "Pierwsze abecadło" pozyskane w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek". Od tej chwili stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki.


Zdjęcia:
Pierwszoklasiści podczas uroczystości Pasowania na Czytelnika.


Więcej
Dzień Matki - życzenia Dzień Matki - życzenia

Kochanym Mamom,

życzymy w dniu Ich Święta

wiele radości, zdrowia,

uśmiechu na co dzień,

pogody ducha,

samych słonecznych dni

i spełnienia marzeń.

Społeczność Szkoły Podstawowej

Nr 2 im. M. Kopernika

w Łosicach


Zdjęcia: Dekoracja z okazji Dnia Matki.

Filmik - życzenia uczniów klas drugich

Piosenka - "Jesteś mamo skarbem mym"
Więcej
Egzaminy klas ósmych - życzenia Egzaminy klas ósmych - życzenia

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.

Życzymy Wam, abyście wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole.

Życzymy także, żeby wyniki , które uzyskacie na egzaminie,

otworzyły drogę do realizacji życiowych planów i marzeń.

Życzymy powodzenia i wiary we własne możliwości.

Jesteśmy z Wami!

Dyrekcja i nauczyciele


Zdjęcia: Wskazówki dla uczniów przed egzaminami.

Więcej
Dzień Ziemi 2022 - "Zainwestujmy w naszą planetę" Dzień Ziemi 2022 - "Zainwestujmy w naszą planetę"

"Zainwestujmy w naszą planetę"

Pod takim hasłem świętowano w tym roku Dzień Ziemi - dzień ustanowiony w 1970 roku, obchodzony obecnie w 192 krajach, a w Polsce od 32 lat.

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, aktywnie włączyła się w działania zaplanowane przez Szkolne Koło LOP, na ten dzień oraz 29 kwietnia, czyli Święto Drzewa.

W ramach obchodów przygotowano wystawę na temat "Co nam dają drzewa?". Zorganizowano spotkanie uczniów z przedstawicielką Nadleśnictwa Sarnaki, panią Martą Szawkało, która opowiedziała o roli drzew jako producentów życiodajnego tlenu.

Ponadto uczniowie, wspólnie z panią Barbarą Miechowiecką Dyrektor Szkoły oraz panią Martą Szawkało, rozpoczęli akcję sadzenia drzewek pozyskanych z Nadleśnictwa Sarnaki.

Na podsumowanie działań w Dniu Drzewa, uczniowie realizujący program Ekologiczna Szkoła Centrum Edukacji Obywatelskiej, przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów naklejki oraz zakładki do książek o tematyce ekologicznej.

Mając świadomość, że takie działania nie mogą być jednorazowe, przez cały rok szkolny organizujemy zbiórkę zużytych baterii, telefonów komórkowych oraz korzystamy m.in. z materiałów przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, np. Lekcji z Klimatem.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do włączania się w inne działania na rzecz Naszej Planety.

A jak Ty możesz pomóc planecie?

 • Sadź drzewa wokół siebie
 • W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom
 • Złóż hotel dla owadów
 • Zrezygnuj z koszenia trawnika
 • Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu
 • Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru.
 • Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe.
 • Pamiętaj o segregacji śmieci.
 • Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach.
 • Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło.
 • Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie - wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony.

Opiekunowie SKLOP


Zdjęcia: Działania uczniów na rzecz ochrony przyrody.
Więcej