Galeria

ROK SZKOLNY 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022


Zdjęcia: Uczniowie biorą udział w zakończeniu roku szkolnego.Zdjęcia: Pożegnanie i zakończenie roku szkolnego klas ósmych.


Konkurs "Pho3nix Active School"


Zdjęcie: Pamiątkowy dyplom, książka, zdjęcie z autografem Adama Bieleckiego.


Filmik - "Pho3nix Active School"

Artykuł


Żywa lekcja EDB

Dnia 14 czerwca w ramach lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa naszą szkołę odwiedził kpt. Rafał Stefaniuk z PSP w Łosicach. Spotkanie miało na celu pokazanie uczniom zagrożeń jakie występują podczas pożaru. Młodzież ćwiczyła gaszenie płomieni za pomocą gaśnic, każdy chętny mógł użyć sprzętu gaśniczego.


Zdjęcia: Uczniowie gaszą ogień gaśnicami.  


Ognisko klasy 6A

Dnia 7 czerwca odbyło się ognisko integracyjne klasy 6A. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Uczniowie pod opieką p. Marty Kujko i p. Katarzyny Żuromskiej spędzili miło czas grając w piłkę i gry planszowe. Wszyscy bawili się świetnie.


Zdjęcia: Uczniowie podczas spotkania integracyjnego.


Zbiórka dla Burka - "Wielkoduchy" w akcji


Zdjęcia: Uczniowie podczas pobytu w schronisku.

Artykuł


2C - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka pierwszego czerwca, klasa 2C wraz z wychowawcą wybrała się na lody.

Rok szkolny powoli dobiega końca. Przed nami wakacje i zasłużony odpoczynek. W tym roku to już ostatni klasowy spacer na lody, tym rjedliśmy aż po dwa duże lody.


2C - Dzień Matki

Klasa 2C uczciła ten dzień bardzo uroczyście. Uczniowie w odświętnych strojach poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek, wyrazili swoją miłość i wdzięczność swoim Mamom, za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w ich wychowanie.

Mamy były bardzo wzruszone i dumne z występów swoich pociech. Były brawa, prezenty, kwiaty, tort i poczęstunek dla wszystkich.


2C - wyjście do Biblioteki Pedagogicznej

23 maja 2022r. uczniowie klasy 2C wraz z wychowawcą p. E. Dmowską wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, wskazując różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią.

Zapoznali się z pracą biblioteki pedagogicznej jak również zadaniami nauczyciela bibliotekarza. Ważnym elementem spotkania było omówienie zasad poszanowania książek, które zostały nazwane "Prośbami książki".

Na zakończenie drugoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Było to spotkanie pełne wrażeń.


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie


Zdjęcia: Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania.

Artykuł


Dzień Ziemi 2022 - "Zainwestujmy w naszą planetę"


Zdjęcia: Działania uczniów na rzecz ochrony przyrody.

Artykuł


Żywa lekcja historii

Uczniowie klasy 7B wraz z wychowawcą udali się na Skwer im. Męczenników Katynia w Łosicach, aby uczcić pamięć poległych i pomordowanych w bestialskim mordzie katyńskim.

Okazją do wyjścia była niedawna promocja książki "Katyniacy Ziemi Łosickiej", która odbyła się w Łosickim Domu Kultury. Publikacja jest zbiorem materiałów dotyczących zbrodni katyńskiej w kontekście osób związanych z Ziemią Łosicką.

W 2009r. w tym miejscu zasadzono symboliczne dęby pamięci oraz nadano nazwę Skwer im. Męczenników Katynia.

Uczniowie zapalili znicze oraz odczytali życiorysy osób pochodzących z naszego regionu, które zginęły w obozach sowieckich.

Książka "Katyniacy Ziemi Łosickiej" jest dostępna w naszej szkolnej bibliotece. Na pewno warto sięgnąć po tę wartościową lekturę.


Zdjęcia: Uczniowie klasy 7B podczas wyjścia.


Obchody uroczystości 3 Maja

Artykuł