• Pasowanie na czytelnika

     • 18 stycznia uczniowie klas I wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki.

      W spotkaniu  uczestniczyli  również Dyrektor szkoły P. Barbara Miechowiecka i  wychowawcy klas. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy Ireny Nestioruk i Agnieszki Omelańczuk przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację, w której uczniowie poznali zasady korzystania z książek i biblioteki, drogę książki na półkę, wzięli udział w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym teście wiedzy o książce.

      Uroczystość pasowania uczniów to także okazja do prezentacji działań biblioteki. Pierwszoklasiści obejrzeli film relację z konkursu fotograficznego "Dzień Postaci z Bajek", wysłuchali wiersza laureata konkursu literackiego "Moja szkolna biblioteka". Czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia, każdy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę z ogólnopolskiego projektu "Mała książka - wielki człowiek".

      W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. To nie tylko wspaniała okazja do pokazania najmłodszym uczniom zalet czytania książek, promocji biblioteki, ale także integracja uczniów, sposób na rozwijanie swoich pasji i talentów artystycznych.

     • 3C - Klasowa Wigilia

     • 22.12.2022 w naszej klasie odbyła się ostatnia Wigilia klasowa w tym roku szkolnym.

      Jako trzecioklasiści złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Było miło i bardzo sympatycznie mimo, iż ostatni raz jesteśmy w tej klasie nr 8 i z tą Panią. 

      Tekst: E. Dmowska

     • Zimowe szaleństwo w klasie 3C

     • Klasa 3C -  Hu hu ha hu hu ha dla nas zima nie jest zła.

      Gdy spadł tak długo oczekiwany śnieg od razu nasza klasa ruszyła na zimowe zabawy na śniegu. Było po prostu fantastycznie.

      Tekst: E. Dmowska

     • Mikołajki w klasie 3C

     • 6 grudnia każde dziecko wie że właśnie wtedy urodził się Święty Mikołaj, ten który rozdaje prezenty dla grzecznych dzieci.

      Nasza klasa była grzeczna bo tego dnia  poszliśmy na pyszną pizzę. Było superrr!

      Tekst: E. Dmowska

     • RAZEM DLA ŁOSICKIEGO ZOL-u

     • Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy” zorganizował akcję charytatywną „Razem dla łosickiego ZOL-u”.

      Wolontariusze wraz z opiekunami chcąc nieść pomoc potrzebującym zorganizowali zbiórkę środków higienicznych na rzecz pacjentów przebywających na oddziale ZOL w miejscowym szpitalu.

      Uczniowie wykazali się wielkim sercem, empatią i odpowiedzialnością za los drugiego człowieka. Tuż przed świętami wszystkie dary przekazano do łosickiego szpitala.

      Jesteśmy dumni, że wśród naszej szkolnej społeczności można liczyć na wsparcie, dobrą wolę i zaangażowanie wielu uczniów.

     • Konkurs plastyczny „Eko-kreatywni”

     • W ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022” do konkursu plastycznego „Eko-kreatywni” organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego przystąpili uczniowie: Jan Adamiuk 7a, Lena Lewczuk 7a, Oliwia Tarasiuk 6b, Zofia Adamiuk 5b, Zuzanna Tarkowska 5b, Paulina Sawczuk 4b, Emilia Sikora 4a.

      Zadaniem konkursowym było wykonanie modelu ekologicznej zabawki zbudowanej z odpadów (butelki, opakowania, puszki, kartony itp.)

      Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i starannością wykonania swoich prac.
      Bardzo dziękujemy uczniom za ich aktywność i kreatywność.