• Piknik integracyjny kl. 4C


     • Dnia 12.09. uczniowie klasy 4c, korzystając z pięknej i słonecznej pogody, wybrali się na piknik integracyjny na plac gier i zabaw Nivea. Był to czas relaksu spędzony wraz z wychowawcą oraz nauczycielami – opiekunami. Nie zabrakło ciekawych rozmów, wakacyjnych wspomnień oraz ćwiczeń na mini-siłowni. Na osłodę tego  ciepłego, letniego dnia uczniowie otrzymali lody, zakupione przez rodziców. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory i szybko minął czas spędzony we wspólnym klasowym gronie. 

     • Narodowe Czytanie 2023

     • Dnia 8 września odbyła się Ogólnopolska Akcja Biblioteczna Narodowe Czytanie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowała Para Prezydencka. W tym roku prezentowano utwór E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Społeczność naszego miasta także włączyła się w obchody tego wydarzenia.  Wśród czytających znaleźli się nauczyciele  i uczniowie naszej szkoły – p. Irena Nestioruk, p. Ewa Stecka, Julia Sajna kl. 5a, Julia Łaska kl. 6b, Julia Hryciuk kl. 6b, Zofia Adamiuk kl. 6b, Szymon Kozłowski kl. 6b, Aleksander Radziejewski kl. 7c oraz Adrian Kondraciuk kl. 8a.

      Nie zabrakło także młodzieży szkolnej na widowni, która uważnie słuchała prezentowanego tekstu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą. 

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice!


      Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024.

      Godz. 8:00 - Msza Święta w kościele św. Zygmunta Króla.
      Godz. 9:00 - wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych spotykają się w sali gimnastycznej.


      Po spotkaniu ogólnym udajemy się do sal.


      Przydział sal dla poszczególnych klas/oddziałów:


      oddział przedszkolny grupa 0A sala nr 2 - p. Elżbieta Dmowska
      oddział przedszkolny grupa OB sala nr 3 - p. Anna Chomiuk
      oddział przedszkolny grupa Oc sala nr 4 - p. Anna Repko


      klasa IA sala nr 5 - p. Paulina Żabicka/Małgorzata Iwanowska
      klasa IB sala nr 8 - p. Magdalena Dawidziuk
      klasa IC sala nr 7 - p. Anna Stefaniuk


      klasa IIA sala nr 29 -  p. Joanna Nowaczek-Jakimiuk
      klasa IIB sala nr 25 - p. Anna Kościan


      klasa IIIA sala nr 35 (świetlica szkolna) - p. Ewa Bazyluk
      klasa IIIB sala nr 20 -  p. Renata Hackiewicz


      klasa IVA sala nr 28 -  p. Ewelina Radziejewska
      klasa IVB sala nr 12 -  p. Agata Sidoruk
      klasa IVC sala nr 32 - p. Ewa Stecka


      klasa VA sala nr 17 - p. Malwina Miechowiecka
      klasa VB sala 21 - p. Małgorzata Hryniewicz


      klasa VIA jadalnia -  p. Klaudia Tarasiuk
      klasa VIB sala nr 16 - p. Rafał Lipiński


      klasa VIIA sala nr 19 - p. Joanna Kałabun
      klasa VIIB sala nr 30  - p. Anna Iliasiuk
      klasa VIIC sala nr 26 -  p. Agata Błażejczuk


      klasa VIIIA sala nr 33 - p. Marta Kujko


      Serdecznie zapraszamy  - dyrekcja oraz  nauczyciele SP NR 2

     • Życzenia Dyrektora Szkoły na wakacje

     • Szanowni Uczniowie i Nauczyciele,

      Zbliża się ten wyjątkowy moment, gdy możemy pożegnać się na chwilę z c
      odziennymi obowiązkami szkolnymi i rozpocząć letnią przygodę. Chciałybyśmy skierować do Was kilka serdecznych życzeń na nadchodzące wakacje, które są czasem wypoczynku, refleksji i radości.

      Drodzy Uczniowie, życzymy Wam beztroskich i pełnych przygód wakacji. Niech te miesiące letniego odpoczynku przyniosą Wam wiele niezapomnianych chwil, radosnych spotkań i wspaniałych odkryć. Wykorzystajcie ten czas na regenerację sił i cieszenie się swoimi zainteresowaniami. Niech wakacje stanowią okazję do rozwoju osobistego i realizacji pasji.

      Wszystkim Nauczycielom pragniemy złożyć podziękowania za waszą ciężką pracę i poświęcenie w minionym roku szkolnym. Wasza pasja do nauczania i troska o rozwój naszych uczniów są nieocenione. Teraz nadszedł czas, abyście mogli odpocząć i naładować baterie. Wykorzystajcie te wakacje na zrelaksowanie się, czerpanie inspiracji. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i oddanie w tworzeniu przyszłości naszych uczniów.

      Pragniemy również zachęcić wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, do korzystania z tego wolnego czasu w sposób kreatywny. Czytajcie książki, eksperymentujcie, odkrywajcie nowe dziedziny nauki i kultury. Niech wakacje stanowią okazję do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.


      Przypominamy również o ważności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Cieszcie się pięknem natury, spacerujcie, uprawiajcie sport na świeżym powietrzu. Nie zapominajcie o bezpiecznym korzystaniu z wakacyjnych atrakcji.

      Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, życzenia na nadchodzące wakacje są pełne wdzięczności za Wasze zaangażowanie i wysiłek. Wierzymy, że ten czas pozwoli nam wszystkim na odnowę i pozytywne przemyślenia. Odpoczywajcie, cieszcie się każdą chwilą i powróćcie do nas pełni zapału, gotowi do nowych wyzwań.

      Wesołych i udanych wakacji!

      Z serdecznymi życzeniami,

      Dyrektor: Barbara Miechowiecka i wicedyrektor: Agata Sidoruk

     • Pożegnanie uczniów klas ósmych

     • "...Szczęśliwej drogi już czas
           Mapę życia w sercu masz
          Jesteś jak młody ptak..."

      Nadszedł ten moment, gdy musimy się pożegnać, gdy zamykamy wspólnie spędzone lata w murach naszej szkoły. Teraz, gdy stajecie na progu kolejnego etapu życia, pamiętajcie, że macie w sobie potencjał, aby osiągać wspaniałe rzeczy. Niech Wasza determinacja i pasja prowadzą Was do spełniania marzeń. Pamiętajcie również o wartościach, którymi byliście kształtowani przez te lata - szacunku, empatii, współpracy i otwartości na różnorodność.

      Każdy z Was wyjdzie z dumą z tych drzwi, gotowy na nowe wyzwania i przygody. Miejcie odwagę, by podążać własną ścieżką, podejmować ryzyko i uczyć się na błędach. Pamiętajcie, że sukces nie zawsze oznacza pozbawione trudności podróżowanie, ale pokonywanie przeszkód i nigdy nie poddawanie się.

      Nie zapominajcie również o tym, że zawsze możecie wrócić do swojej pierwszej szkoły, do miejsc, w których zaczynały się Wasze pierwsze kroki edukacyjne. Zawsze będziecie częścią tej społeczności. Zachowajcie w sercach wspomnienia, radość ze spotkań i przyjaźnie, które tu nawiązaliście.

      Dziękujemy Wam za te lata, za każdy uśmiech, każdy sukces, za to, że byliście częścią naszej szkolnej rodziny. Życzymy Wam niezwykłych przygód i sukcesów na kolejnym etapie Waszego życia. Bądźcie odważni, kreatywni i dumni z tego, kim jesteście.

      Pożegnajmy się z nadzieją, że nasze drogi jeszcze się skrzyżują. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze.

      Do zobaczenia w przyszłości!

      Dyrektor, wicedyrektor, wychowawcy, nauczyciele

     • WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

     •  

      Dziecięce zabawy w Indian wspomina z utęsknieniem wielu z nas. 5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych miały szansę, by poszaleć w prawdziwej wiosce indiańskiej . Młodzi wojownicy musieli pokonać tor przeszkód, nauczyć się rzucać włócznią i strzelać z łuku. Potem pomalowano ich  twarze w charakterystyczny dla Indian sposób oraz zatańczyli indiański taniec. Na koniec zorganizowano ognisko. Ten wyjazd dzieci na pewno zapamiętają na długo!

     • Noc w szkole - oddział przedszkolny 0A

     • Nocowanka w zerówce. Oj działo się, działo... Wesołe zabawy w Sali zabaw "U Wiktora", podchody i poszukiwanie skarbów, pyszne tosty i owocowy koktajl to tylko niektóre atrakcje, które czekały tego popołudnia na dzieci.

      A wieczorem relaks przy seansie bajek. Tyle było wrażeń, że powtórka za rok gwarantowana.

     • Konkurs piosenki - oddział przedszkolny 0A

     • 13 czerwca grupa 0A zaprezentowała swoje wokalne umiejętności na przeglądzie piosenki "Przedszkolaki bawią się i śpiewają" organizowanym przez ŁDK w Łosicach.

      Nasi mali artyści wystąpili z piosenką "Konik na biegunach". Oklaski publiczności, dopping i mały after, utwierdziły dzieci w przekonaniu,że warto było wystąpić na scenie.

     • Move Week

     • MOVE Week jest coroczną imprezą o zasięgu europejskim, prezentującą korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu.

      Od 22.05.2023 w ramach Tygodnia Ruchu (MOVE Week) na terenie całej Europy odbywały się wydarzenia sportowe promujące korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej.

      Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do drużyny MOVEWeekPoland. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały Plan Aktywnych Przerw przygotowany przez Akademię Krokieta i Lamy.

      Pamiętajmy, że już kilka minut aktywności fizycznej w czasie zajęć pobudza mózg do pracy, przez co dzieciom łatwiej się skupić i zapamiętać przerabiany materiał!

     • Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej chłopców

     • Dnia 14.06.2r023r. odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej chłopców. Turniej rozgrywany był w kategoriach:  klas młodszych IV-VI i starszych VII-VIII.

      Kategoria klasy młodsze:

      I miejsce klasa VIc
      II miejsce klasa IVa
      III miejsce klasa VIa
      IV miejsce klasa VB

      Kategoria klas starszych

       I miejsce Klasa VIIIa
       II miejsce Klasa VII

      Organizatorem Turnieju byli n-le wychowania fizycznego wraz z uczniami klasy VB. Wszystkie drużyny z rąk pani dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy puchary.

      Dziękujemy wszystkim za udział, sportową rywalizację w duchu zasad fair play.

     • Euroweek – szkoła liderów!

     • Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.

      Program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

      Uczniowie klas VI - VIII pod opieką p. Malwiny Miechowieckiej oraz p. Beaty Wróbel uczestniczyli w wyjeździe do Lądka Zdroju w dn. 06 - 10 czerwca.

      W przyszłym roku z pewnością powtórzymy wyjazd. 

     • Przygotowania do Bożego Ciała - podziękowania

     • Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice i Uczniowie

      Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wspaniałą pracę, jaką włożyliście w przygotowanie pięknego ołtarza na uroczystość Bożego Ciała. Wasza determinacja, kreatywność i wspólna praca przyczyniły się do stworzenia wyjątkowego miejsca, które pomogło uczniom i społeczności naszego miasta przeżyć tę ważną religijną uroczystość w sposób pełen duchowej głębi.

      Wasza staranność i zaangażowanie były zauważalne we wszystkich szczegółach, począwszy od dekoracji, aż po przygotowanie ołtarza i wszystkich związanych z tym zadań. Wasza pasja do tworzenia pięknych kompozycji kwiatowych, ozdób i symbolicznych elementów była widoczna na każdym kroku. Wasze umiejętności artystyczne i talent w organizacji przyczyniły się do stworzenia atmosfery nabożeństwa, która poruszyła serca wszystkich obecnych.

      Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaangażowanie i wkład w naszą szkołę. Wasza praca przynosi nie tylko piękno i radość, ale również inspiruje naszych uczniów do odkrywania głębszych wartości naszej wiary. Dziękujemy za to, że jesteście nie tylko nauczycielami i rodzicami, ale również wzorcami dla nas wszystkich.

      Z najserdeczniejszymi podziękowaniami.

      Dyrekcja szkoły

     • Drużyna Energii

     • 27 kwietnia nasza szkoła przystąpiła do akcji "Drużyna Energii", której celem jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. Drużyna Energii kierowana jest do uczniów klas V-VIII.

      Co roku z "Drużyną Energii" ćwiczą znani i lubiani sportowcy, reprezentanci naszego kraju, którzy są doskonałym wzorem i motywacją do codziennych treningów. Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji jest nagrywanie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów.

      Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu sportowego, jedną z nagród, które otrzymaliśmy to komplet koszulek sportowych.

     • Święto Rodziny w oddziale przedszkolnym 0A

     • 1 czerwca grupa 0A świętowała Dzień Rodziny.

      Po części artystycznej odbyły się warsztaty ogrodnicze, podczas których dzieci wspólnie ze swoimi bliskimi wykonały kompozycje kwiatowe.

      Nie obyło się bez waty cukrowej, popcornu, dużych baniek, zwierzątek z balonów, malowania twarzy - atrakcjom nie było końca!