• Witamy w świetlicy Szkoły Pdstawowej Nr 2 w Łosicach

• 05.12.2022 14:34
        • WITAMY W ŚWIETLICY SP2

W naszej świetlicy jest kolorowo i wesoło!

Świetlica w naszej szkole jest otwarta w godzinach:  7.10 – 9.35 i 11.20 -16.00

Z opieki i pomocy wychowawczej korzystają dzieci z klas 1 – 3, zgłoszone przez rodziców lub prawnych opiekunów. W tym celu rodzice zobowiązani są do wypełnienia Karty zgłoszeniowej i Karty odbioru dziecka.

W świetlicy pracuje pięciu wychowawców. Prowadzone są zajęcia według tematów rocznego planu pracy świetlicy szkolnej, wybranych zagadnień programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.

Świetlica składa się z dwóch pomieszczeń – sala zabaw wyposażona jest w różne rodzaje klocków, pluszaki, lalki oraz w największą atrakcję – „piłkarzyki”.   W sali  znajduje się również telewizor, oraz gry stolikowe. Drugą salę stanowi strefa dydaktyczna.

W świetlicy duży nacisk kładziemy na zajęcia plastyczne. Na korytarzu systematycznie prowadzona jest „Galeria prac plastycznych”

CELEM NASZEJ ŚWIETLICY JEST:

– zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi, po zakończeniu lekcji oraz pobyt
             w miłym i bezpiecznym otoczeniu
          – pomoc w odrabianiu pracy domowej
          – rozwijanie zainteresowań uczniów
          – rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej oraz współdziałania w grupie