• Adwent

     • Najnowsza gazetka mówi o rozpoczynającym się Adwencie. Z jej treści dowiemy się, czym dla nas powinien być Adwent.

      Tekst: J. Kołodziejuk

     • Andrzejki w oddziale przedszkolnym 0C

     • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Są one wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.

      Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”. Nasze przedszkolaki  w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.  Dnia 24. 11. 2022r. odbyła się zabawa andrzejkowa w grupie 0C.

      Imprezę andrzejkową rozpoczęła wychowawczyni grupy  p. A. Stefaniuk zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała od godziny 09.30 do 12.30.  W tym dniu wszystkie dzieci przyszły w pięknych strojach.  

      Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. W tym dniu Samorząd Uczniowski zapewnił przedszkolakom ciekawe wróżby.  Następnie  tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez  rodziców.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

     • Ile waży św. Mikołaj?

     • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie charytatywnym „Ile waży św. Mikołaj”
      Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zadaniem konkursowym  jest zbiórka bilonu czyli monet o nominałach: 1 gr., 2gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł. Pod uwagę będzie brana waga monet w przeliczeniu na jednego ucznia oraz wartość zebranych monet.

      Do akcji dołączyła świetlica szkolna, dzieci przebywające w świetlicy oprócz zbiórki monet będą uczyć się "Piosenki o dobrym Mikołaju". Wszystkich zapraszamy do wspólnego śpiewania, link poniżej.

      Monety przynosimy do wychowawców klas. Zbiórka trwa do 31 stycznia 2023 r.

     • Szkoła Pełna Talentów

     • Nasza szkoła brała udział w Akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

      Akcja polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki otrzymywali klienci sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy.

      Zebrane w ten sposób Talenciaki przekazywane były  wybranej szkole. Kupony można było przynosić do szkoły i wrzucać do wystawionych żółtych pudełek lub skanując smartfonem kod QR.

      Nasza szkoła zebrała 550 TALENCIAKÓW! Zgromadzone w ten sposób Talenciaki szkoła będzie mogła wymienić na nagrody.

     • Klasa 2A - Planetarium

     • Planetarium: Odkrywamy układ słoneczny - pokaz w namiocie sferycznym. 21 listopada  uczniowie wzięli udział w tym nietypowym pokazie filmowym. Dzieci przeżyły widowiskową podróż po naszym układzie słonecznym.

      Zobaczyły czym są mgławice, jak wygląda nasza galaktyka. Dowiedziały się jak wyjątkowa jest nasza planeta.

     • Klasa 2A - zaelektryzowani

     • Nasza szkoła gościła w swoich murach grupę "Zaelektryzowani" z Lublina. Animatorzy przeprowadzili dla uczniów ciekawą, a zarazem niecodzienną lekcję fizyki i chemii.

      Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Wspaniałym elementem spektaklu, który wzbudził wiele emocji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie.

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Plakat promujący bibliotekę"

     • Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej wraz ze swoimi filiami świętowała 9 października piękny jubileusz 70-lecia działalności. W podniosłym wydarzeniu uczestniczyli  nauczyciele, bibliotekarze oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego.

      Spotkanie jubileuszowe było okazją do ogłoszenia laureatów konkursu plastycznego „Plakat promujący bibliotekę”. Wśród zwycięzców pierwszych miejsc z powiatu łosickiego znaleźli się  uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajęła Amelia Poznańska z kl. 8b, II miejsce – Emilia Sikora kl. 4a, III miejsce – Dominik Kozioł kl. 8b zaś wyróżnienie otrzymała  Dominika Wyczółkowska kl. 4a.

      Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Stecka, nauczyciel plastyki. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach w obecności p. kierownik – Anny Czerko oraz nauczycieli - bibliotekarzy. Konkurs miał na celu nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów, czy rozbudzanie ich twórczej inwencji i kreatywności, ale przede wszystkim miał uwrażliwiać czytelniczo i rozwijać indywidualne zdolności plastyczne uczestników.

      Gratulujemy!

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy

     • Dnia 7 listopada 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice.

      Przedstawicielami społeczności naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie zostali: Adrian Kondraciuk ucz. klasy VIIA oraz Amelia Poznańska ucz. klasy VIIIB.

     • „Jesteśmy dumni z Polski, Ojczyzny naszej” - podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego

     • Na początku listopada b.r. w naszej szkole przeprowadzono i podsumowano konkurs plastyczny „Jesteśmy dumni z Polski, Ojczyzny naszej”.

      Celem  konkursu było wzbudzanie u dzieci i młodzieży postawy patriotycznej oraz szacunku do symboli narodowych, przybliżenie walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury, propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej oraz rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik plastycznych.

      Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Stecka, p. Anna Stefaniuk oraz p. Klaudia Tarasiuk oceniły i wyróżniły następujące prace:

      I miejsce: Sandra Taboła kl. 4b oraz Amelia Poznańska kl. 8b
      II miejsce: Lena Lewczuk kl. 7a oraz Michał Gierełło kl. 4a
      III miejsce: Julia Łaska kl. 5b
      Wyróżnienia: Dominik Gmitruk kl. 4a, Yana Protsyshyn kl. 4b, Paulina Sawczuk kl. 4b oraz Wiktoria Chromińska kl. 6b.

      Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani dyrektor – Barbara Miechowiecka na uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny

     • Dnia 11.11.2022r. dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie pocztu sztandarowego wzięli udział w uroczystej Mszy św. w parafii św. Zygmunta Króla. Po Eucharystii złożono kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Podniesiono flagę Polski oraz odśpiewano Hymn.

      Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Michalina Kujko, Amelia Kalinowska, Amelia Poznańska, Zuzanna Sawczuk, Jakub Wolski oraz Jakub Ignaciuk.

     • Klasa 3C świętuje 11 Listopada

     • Jak świętować 11 listopada? Warto przypiąć okolicznościowy kotylion. Przy okazji wspólnej pracy, warto porozmawiać o ważnych datach w historii naszego kraju.

     • Gramy i Zbieramy

     • W październiku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej bibliotece Dzień Gier Planszowych. Cieszył się on ogromną popularnością i zgromadził w bibliotece bardzo wielu uczniów. Pragniemy kontynuować nasze działania i wspólną zabawę. Stąd nasz pomysł!!!

      Zwracamy się z prośbą o wsparcie zbiórki gier planszowych, karcianych, logicznych, memo, puzzli itp. Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanym darom umilimy nie tylko czas spędzony w bibliotece, ale także dodatkowe zajęcia opiekuńcze i edukacyjne, przerwy międzylekcyjne i zainspirujemy Was do twórczego spędzania wolnego czasu.

      Z radością przyjmiemy gry, z których już nikt nie korzysta w domach, a w szkole odnajdą swoje „drugie życie”. Gry przynosimy do p. Joanny Kałabun  i p. Ireny Nestioruk do 12 grudnia.

      Każdy uczeń biorący udział w zbiórce dostanie punkty dodatnie.

      Nauczyciele

       

     • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

     • Z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzież naszej szkoły przygotowała uroczystość, na której zaprezentowała montaż słowno-muzyczny.

      Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

      W programie artystycznym znalazły się wiersze, patriotyczne piosenki, utwory instrumentalne, a także tańce – polonez oraz taniec z flagami. W organizację uroczystości włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0C, uczniowie klas IA, IIA, IIIB, IVA, VIIIB wraz z wychowawcami oraz chór szkolny z opiekunami.

      Przypomniano najważniejsze momenty z historii Polski, nieustanną walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności oraz uczczono pamięć walczących i poległych za Ojczyznę.

     • Szkoła Pamięta

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".

      W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny. Przeprowadzono zajęcia oraz pogadanki na temat polskiej tradycji Świąt Zadusznych.

      Do akcji przyłączyli się nauczyciele biblioteki, świetlicy oraz religii, wykonano okolicznościowe gazetki.Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny.

      Przeprowadzono zajęcia oraz pogadanki na temat polskiej tradycji Świąt Zadusznych.  Do akcji przyłączyli się nauczyciele biblioteki, świetlicy oraz religii, wykonano okolicznościowe gazetki.

     • Zajęcia kreatywność klasa 3c

     • Kreatywność to stan ducha i umysłu. Kreatywność można rozwijać, stosując odpowiednie
      ćwiczenia, zadania. Klasa 3C rozwija swoją kreatywność w różnych czynnościach i pracach. 

     • Akcja kasztany

     • Uwaga!!!

      Akcja Kasztany! 25 października obchodzony był  Europejski Dzień Kasztana. W związku z tym Szkolne Koło LOP ogłosiło zbiórkę kasztanów.Kasztany zostały przekazane dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach.

      Ponad 80 uczniów wraz z rodzicami włączyło się w tą zbiórkę. Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie.

     • Klasa 2A - "Koziołek Matołek"

     • Dzieci kl. 2A wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Koziołek Matołek’’.

      Wierszowany spektakl  zainteresował uczniów. Z uwagą śledzili kolejne przygody bohatera, który w poszukiwaniu Pacanowa odwiedzał różne miejsca i przeżywał pouczające przygody.

     • Klasa 2A i 2B w straży

     • Uczniowie klasy 2A i 2B odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach.

      Dzięki życzliwości panów strażaków uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz akcji wspinania się na ścianę oraz możliwość podziwiania  wyposażenia
      samochodów gaśniczych.

      Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego przypomniały zasady wzywania pomocy oraz nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.

     • XXII Dzień Papieski

     • XXII Dzień Papieski. Obchodzony pod hasłem: "Blask Prawdy".

      Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Po swoim wyborze na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II.

      Skarbem, który pozostawił nam św. Jan Paweł II jest jego życie, ale także nauczanie. Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym roku brzmi ono: „Blask Prawdy”.

     • Wycieczki małe i duże ...

     • Wycieczki małe i duże Nasi uczniowie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu Pogoda dopisała, humory również. Czego chcieć więcej.