• Dzień Jeża

          • Fasolki w piosence "A to jeż" tak śpiewały "Skacze coś jak piłka, cały w burych szpilkach. Toczy się jak kulka, cały w liściach piórkach. Idzie poprzez jesień, wrzosy w kolcach niesie." 7 listopad 2023 r. wszystkie trzy grupy zerówkowe A, B, C obchodziły Dzień Jeża. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy " Jeż". Poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą o tym małym zwierzątku. Dowiedziały się, że jeże są chronione, co spożywają, jak się poruszają, w jakim środowisku żyją i jak wyglądają. W tym dniu było dużo zabaw przy muzyce, zabaw matematycznych i plastycznych. Zajęcia okazały się bardzo interesujące i ciekawe. Dzieci były zadowonolne.

            Tekst: Anna Chomiuk

          • Dzień Postaci z bajek

          • "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak W dniu 14 listopada wszystkie grupy zerówkowe A, B, C obchodziły jedno z najsympatyczniejszych świąt Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dzień minął na zabawie przy muzyce, rozwiązywaniu zagadek o bajkach, oglądaniu bajek naszych rodziców. Było super.

            Tekst: Anna Chomiuk

          • Wyjście na cmentarz grup przedszkolnych A,B,C

          • "Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przestrzeni, odpoczywają w pokoju...." E. Daniszewska "Zaduszki" (fragment) W listopadzie grupy zerówkowe A,B,C uczciły pamięć zmarłych zapalając znicze na grobie Dzieci Zamojszczyzny

          • Plebiscyt Edukacyjny 2023

          • Z przyjemnością informuję, że Redakcja „Polski Metropolii Warszawskiej”, „Echa Dnia” oraz „Tygodnik Ostrołęcki” poinformował, iż nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

            Ponadto nominacje otrzymali pracujący w naszej szkole nauczyciele: Marta Kujko i Anna Stefaniuk.

            Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października.

            Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.polskanews.pl/nauczyciel 

            Proszę całą społeczność szkolną o oddanie głosu na szkołę i nominowanych nauczycieli: Martę Kujko i Annę Stefaniuk.

            Z poważaniem
            Barbara Miechowiecka
            Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
            im. Mikołaja Kopernika  w Łosicach
             

          • „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” - Ogólnopolski Program dla Bibliotek Szkolnych

          • W październiku nasza szkoła przystąpiła do programu promującego czytanie,

            aktywność i wizerunek bibliotek. Uczestnikami programu mogą zostać chętni uczniowie klas I-VIII. Zadaniem czytelników jest rozwiązywanie wyzwań z różnych kategorii.
            Realizacja programu trwać będzie przez cały rok szkolny a biblioteki, które ukończą program otrzymają certyfikat „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.
            Zachęcamy do udziału!


            Oto pierwsza propozycja w ramach akcji.

            Zapraszamy do zabawy w „Klub Pożeraczy Książek”. W jej trakcie uczniowie mają za zadanie przeczytać po 5 książek, zrealizować dwa wyzwania czytelnicze i udokumentować to w dołączonej „Karcie Klubu Pożeraczy Książek” W ten sposób zdobywają kolejne poziomy wtajemniczenia. Na uczniów, którzy wezmą udział w akcji otrzymają niespodzianki.

            Czekamy na Was w bibliotece szkolnej! Tutaj możecie otrzymać zgłoszenia do udziału w akcji. Miłej zabawy!

            UWAGA!
            Udział w akcji jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu (w załączniku).

            regulamin_biblioteka_dobre_miejsce-1.pdf

          • Kolorowy i zdrowy zawrót głowy

          • W piątek 19 października trzy grupy zerówkowe A, B, C wykonały soki, szaszłyki owocowo-warzywne oraz sałatkę owocową z przyniesionych z domu świeżych owoców i warzyw. Były jabłka, gruszki, śliwki, banany, mandaryni,, winogron, papryka, ogórek, koktajlowe pomidory, marchewak, rzodkiewka.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Własnoręcznie zrobione soki, szaszłyki i sałatka owocowa wyśmienicie smakowała dzieciom jak również naszej dyrekcji

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 16 października 2023 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach obchodziła Święto Edukacji Narodowej zwane powszechnie Dniem Nauczyciela. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością nauczyciele – emeryci naszej szkoły. 

            Z tej okazji uczniowie klas: VIII A, VII B, V A, IV C oraz I C zabrali nas w podróż od czasów prehistorycznych do współczesności, prezentując humorystyczne scenki z historii edukacji i życia szkoły. W części artystycznej udział wzięli też uzdolnienie muzycznie i wokalnie uczniowie, którzy swoimi występami uatrakcyjnili akademię.

            Tego dnia poznaliśmy wyniki szkolnego plebiscytu na najbardziej uśmiechniętego nauczyciela. Tytuł ten otrzymali: p. Klaudia Tarasiuk, p. Paweł Muder, ksiądz Jacek Sawczuk.

            Świeto Edukacji Narodowej było też okazją do nagrodzenia nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku wyróżnieni zostali: Ewa Bazyluk, Łukasz Borychowski, Elżbieta Dmowska, Małgorzata Iwanowska, Joanna Kałabun, Anna Kościan, Edyta Kucewicz, Marta Kujko, Rafał Lipiński, Malwina Miechowiecka, Paweł Muder, Irena Nestioruk, Joanna Nowaczek – Jakimiuk, Ewelina Radziejewska, Agata Sidoruk, Anna Stefaniuk, Klaudia Tarasiuk, Beata Wróbel.

            Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
             

          • Podziękowanie

          •  

             

            „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
            Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”.

                      Serdecznie dziękuję zaproszonym gościom, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom  za ogromną  pomoc przy organizacji Pikniku rodzinnego – „Łosice ocalić od zapomnienia” za przekazane produkty,  ciasta,  owoce,  za liczne przybycie i aktywny udział we wspólnych zabawach. Dziękuję za hojność i uśmiech, życzliwość, dobrą zabawę oraz za to, że zawsze możemy  na Państwa liczyć. Dzięki Państwa pomocy po raz kolejny mogliśmy zapewnić naszym uczniom i mieszkańcom Łosic wiele atrakcji. Mam nadzieję, że tak wspaniała współpraca zaowocuje kolejnym przedsięwzięciem, przynosząc wiele dobrego szkole, jej uczniom i wychowankom oraz społeczności Łosic.

             

             Z poważaniem

            Barbara Miechowiecka

            Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
             im. Mikołaja Kopernika w Łosicach

          • „Łosice – ocalić od zapomnienia”

          • W sobotę 7 października 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Łosice - ocalić od zapomnienia” oraz podsumowanie projektu z Rządowego Funduszu - Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, z którego szkoła otrzymała 2000 000 zł.

            Pozyskane fundusze przeznaczyliśmy na remont naszej szkoły, na który czekaliśmy od wielu lat. W ramach otrzymanych środków została wymieniona sieć elektryczna i informatyczna, wykonano podwieszane sufity, wyremontowano świetlicę szkolną, sale informatyczne, lekcyjne, korytarze. Działania remontowe zostały przeprowadzone dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Łosice Panu Mariuszowi Kucewiczowi, który dba, aby uczniowie i pracownicy mogli uczyć się i pracować w szkole na miarę XXI wieku.

            W imprezie udział wzięli zaproszeni goście: Daniel Milewski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Mariusz Kucewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, ks. Kanonik Sławomir Kapitan – proboszcz Parafii pw. Św. Zygmunta Króla w Łosicach, Ewa Hornowska – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Łosice, Urszula Konewko – Kierownik Zespołu ds. Oświaty, Wychowania i Kultury w Łosicach, Pani Dorota Kozłowska - Dyrektor Łosickiego Domu Kultury, Jerzy Wawryniuk – główny wykonawca prac remontowych prowadzonych z Funduszy Polski Ład, Marek Jerzman – historyk, regionalista, Dorota Nowakowska – członek Stowarzyszenia OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA INFINITAS, przedstawiciele Łosickiej Grupy Eksploracyjnej SAMI SWOI, Waldemar Kosieradzki – miłośnik historii i właściciel „Galerii Historii i Tradycji”.

            Dzięki opracowanemu przez nauczycieli projektowi, akceptacji komisji konkursowej i głosom oddanym przez mieszkańców Łosic, szkoła zdobyła trzecie miejsce w plebiscycie internetowym Ogólnopolskiego Konkursu Ofert 2023 w ramach „Pro defensione, pro historia – wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski – II edycja na lata 2022-23” organizowanym przez Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT z siedzibą w Gdyni. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

            Zdobyte fundusze przeznaczone zostały nie tylko na organizację pikniku, ale także zakup drona, książek o tematyce regionalnej, nagród w zorganizowanym przez nauczycieli konkursie wiedzy o Łosicach i grze miejskiej ”Jakie tajemnice kryją nasze Łosice?”

            Rodzinny piknik to przede wszystkim super zabawa i możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii. Mieszkańcy Łosic mieli okazję wysłuchania prelekcji historyka i regionalisty p. Marka Jerzmana, p. Doroty Nowakowskiej - przedstawiciela Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia INFINITAS”. O swoich poszukiwaniach śladów przeszłości opowiedzieli zebranym członkowie grupy eksploracyjnej „Sami swoi”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Łosice – ocalić od zapomnienia”, na której zaprezentowano zebrane pamiątki, zdjęcia rodzinne, dokumenty, sprzęty gospodarstwa domowego. Byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 mieli również okazję do obejrzenia gromadzonych przez szkołę najstarszych kronik szkolnych. Łosiczanie obejrzeli również wystawę „Fotograficzna kapsuła czasu” oraz zdjęcia i materiały archiwalne gromadzone przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach.

            Organizatorzy zaproponowali uczestnikom pikniku wiele atrakcji - mecz rodzice kontra dzieci, zajęcia sensoplastyki dla najmłodszych, malowanie twarzy, warsztaty z programowania „Lego WeDo 2.0”, kiermasz książek i oczywiście poczęstunek. Ogromną popularnością cieszyło się Wirtualne Laboratorium EMPIRIUSZ. Każdy uczestnik zabawy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej specjalnie na tę okoliczność fotoramce „Łosice – moje miasto” oraz otrzymać pamiątkową zakładkę czy patriotyczną bransoletkę. Pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach zaprezentowali uczniom wozy strażackie, przeprowadzili również pokazy z udzielania pierwszej pomocy.

            To jednak nie wszystko. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w programie „Talent – show”. Taniec, śpiew i gra na instrumentach nagrodzone zostały ogromnymi brawami.

            W tak miłej, rodzinnej atmosferze udało nam się spędzić sobotnie popołudnie. Cieszymy się, że udało nam się zgromadzić tak liczną grupę uczestników. Piknik „Łosice – ocalić od zapomnienia” to rodzinne spotkanie, wspaniała lekcja historii połączona ze wspólną zabawą. To spotkanie tradycji i nowoczesności. Musimy pamiętać o przeszłości, naszej tradycji i historii, często trudnej, wymagającej poświęceń. Zadaniem nauczycieli jest przekazywanie tej wiedzy młodemu pokoleniu.

            Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu. Mamy nadzieję, że tak wspaniała współpraca zaowocuje kolejnym przedsięwzięciem, przynosząc wiele dobrego szkole, jej uczniom i wychowankom oraz całej społeczności Łosic.

            Organizatorzy

            Barbara Miechowiecka, Irena Nestioruk, Klaudia Tarasiuk

            "Projekt jest dofinansowany ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021 – 30”

          • Wycieczka do Walima grupy zerówowe A, B, C

          • Wszystkie trzy grupy zerówkowe pod opieką wychowawców wybrały się  5 października do MiniZoo w Walimie. Miejsce okazało się fantastyczne zarówno  dla małych jak i dużych. Dzieci miały możliwość pogłaskania  i nakarmienia osiołka, wielbłąda, alpaki, kózki. Zobaczyły z bliska sowy,jaszczurkę, surokatki i małpki. Dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt. Drugim punktem programubyły dmuchańce i plac zabaw. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe wiadomości i doświadczenia. Było fantastycznie.

            Tekst: Anna Chomiuk

          • Wycieczka do Liwu i Ciechanowca - klasa 1C

          • 4 października 2023r. uczniowie klasy 1C zwiedzili Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, obejrzeli jedyne w Polsce Muzeum  Pisanek, które gromadzi ponad 3 tysiące  eksponatów.

            Następnie zwiedzili twierdzę obronną w Liwie, wysłuchali legendy ,,O Żółtej Damie".

            Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte!

            Tekst: Anna Stefaniuk

          • Wycieczka klas piątych do Białegostoku

          • Sezon wycieczkowy czas start 👍

            Dziś uczniowie klas piątych pod opieką wychowawców Małgorzaty Hryniewicz i Malwiny Miechowieckiej oraz nauczycieli Beaty Wróbel oraz Eweliny Radziejewskiej odwiedzili Białystok ❤️

            Zmagania grupowe, ćwiczenie koordynacji, czasami nawet pokonanie własnych słabości to tylko nieliczne z umiejętności, jakie dzieci miały przyjemności dziś ćwiczyć.

            Lastag 2.0 - centrum rozrywki i sportu bo o nim mowa, to idleanie miejsce na wspólne wyjazdy. Nie obyło się również bez lekcji, a dokładniej lekcji historii medycyny i farmacji w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie uczniowie zgłębili tajniki pracy lekarzy oraz farmaceutów. Wisienką na torcie okazał się wyrób własnoręcznie robionych mydełek oraz spacer po bajecznym ogrodzie Pałacu Branickich.

            Wspólnej integracji cdn.

            Tekst: Malwina Miechowiecka

          • Spotkanie farmaceutki z uczniami klasy 1C

          • 29 września klasę IC odwiedziła farmaceutka – Agnieszka Sakowska, pracująca w lokalnej aptece.

            Prezentację rozpoczęła od przeczytania dzieciom fragmentów książki „Mam przyjaciółkę farmaceutkę” autorstwa Bolesława Ludwiczaka i Tomasza Tomaszewskiego.

            Opowiedziała również na czym polega praca w aptece oraz o specyfice różnych leków. Pokazała również uczniom poszczególne elementy znajdujące się na opakowaniach leków, jak kody QR oraz alfabet Braille’a.

            Dzieci brały udział w spotkaniu z ogromną uwagą i zaangażowaniem.

            Tekst: Anna Stefaniuk

          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Dnia 28 września odbyły się wybory na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Dziękujemy za każdy oddany głos!

            WYNIKI WYBORÓW:

            ADRIAN KONDRACIUK KLASA 8A - 98 GŁOSÓW
            ANNA WAKUŁA KLASA 7A - 96 GŁOSÓW
            JULIA JERZMAN KLASA 7B - 27 GŁOSÓW
            ALICJA HORNOWSKA KLASA 7B - 23 GŁOSY
            ZUZANNA WASILUK KLASA 7B - 18 GŁOSÓW

            UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA - 339 OSÓB
            LICZBA OSÓB, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W WYBORACH - 262
            FREKWENCJA - 77%

            GRATULUJEMY!!!

          • Wycieczka do zoo - kl. 3B

          • Klasa 3 b wybrała się do Mini Zoo w Walimie. Uczniowie z wielką przyjemnością zwiedzali zoo i karmili zwierzęta. Były też wspólne z klasą 3A zabawy i ognisko.