• EDK Kids 2023

     • Uczniowie kl. IVa wraz z ks. Jackiem przygotowali film promujący i zapraszający na Ekstremalną Drogę Krzyżową dla dzieci, która odbędzie się 24 marca 2023 r. Rozpocznie się mszą św. w kościele św. Zygmunta w Łosicach. 

     • KANGUR 2023

     • 16 marca 2023 roku uczniowie klas II - VIII wzięłi udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2023". Podczas konkursu uczniowie o zainteresowaniach matematycznych mieli możliwość "zmierzyć się" z zadaniami o różnych stopniach trudności. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.

     • Wyjazd do parku wodnego Suntago

     • 15 marca 2023 r. grupa uczniów naszej szkoły z klas VI-VIII wraz z opiekunami wybrała się na
      wycieczkę do największego w Polsce i Europie zadaszonego parku wodnego - Suntago.
      Całodniowy pobytu w strefie JAMANGO był doskonałą okazją do skorzystania z ogromniej ilości
      atrakcji wodnych, jakie oferuje ten niezwykły obiekt, a także do wykazania się umiejętnością pływania.
      Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie wodne, gigantyczny basen z falą, rzeka przygód
      oraz basen termalny z dziką rzeką.
      Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów zrelaksowani, pełni pozytywnych emocji i nowych
      doświadczeń.

                                                                                                                                                   Edyta Kucewicz

     • DZIEŃ MATEMATYKI

     • Dnia 12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki, ukazać jej wagę w każdej dziedzinie życia. Uczniowie klas IV-VIII włączając się w obchody Dnia Matematyki mieli za zadanie wykonać LAPBOOK MATEMATYCZNY na dowolny temat związany
      z Królową Nauk oraz wykonać zdjęcie, które będzie artystycznym wyrażeniem jakiegoś pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą lub żartem matematycznym. Powstały wartościowe, pomysłowe i piękne prace pokazujące, że MATEMATYKA JEST WOKÓŁ NAS. 

     • Sensoplastyka w grupie 0A

     • Dzieci doświadczyły mnogości faktur i barw. Sensoryczne doznania, stymulacja dotyku, wzroku, to nieliczne zalety cyklicznych zajęć w naszej szkole.

     • Szkolny Konkurs Logopedyczny - "Głoski ukryte w obrazku"

     • W ramach Europejskiego Dnia Logopedy obchodzonego 6 marca 2023 roku, zorganizowany został w naszej szkole konkurs pt. „Głoski ukryte w obrazku”.

      Adresatami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, którzy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zawierającą jak najwięcej elementów, w nazwach których zawarte są głoski trudne – szumiące (sz,rz,cz,dż), syczące (s,z,c,dz), ciszące (ś,ź,ć,dź) oraz głoska r. Można było wybrać jedną grupę głoskową np. sz,rz,cz,dż lub jedną głoskę np. sz lub r. Format pracy oraz technika była dowolna.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce: Hanna Dmowska 0C

      II miejsce: Hanna Korycińska 0C

      III miejsce: Maja Izdebska 0C


      Wyróżnienia: Hanna Rumik 0A, Laura Baran 0A, Ignacy Sulima 0A, Zofia Golec 0A, Natalia Gmitruk 0B, Aleksander Hryciuk 0C, Aleksandra Oleksiuk 0C, Dawid Iwanowski 0C, Mikołaj Romaniuk IIA, Oliwia Tkaczuk IIA, Gustaw Szymanek IIA, Cyprian Sadowski IIIC

      Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

     • Dzień Kobiet w klasie 3C

     • Dzień Kobiet w klasie 3C był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. 

      Swojej wychowawczyni i koleżankom wręczyli kwiaty. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne ,,Sto lat’’. Po kwiatkach każdy malował małe gipsowe serduszko dla swoich mam, babć, koleżanek.

     • „Międzynarodowy Dzień Kobiet”

     • „Międzynarodowy Dzień Kobiet”, to dzień, który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. To dzień, w którym męska część Samorządu Uczniowskiego nie zapomniała o żadnej kobiecie w naszej szkole. Przygotowane wcześniej upominki z życzeniami zostały wręczone przez Jakuba, Adriana, Patryka oraz Dawida.  „Uśmiechu na twarzy przez 365 dni w roku, samych szczęśliwych chwil i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń” – tego w dniu 8 marca nasi dżentelmeni życzyli Dyrekcji, swoim Paniom oraz koleżankom.

                                                                                                                                                                      SU

     • Wielki sukces Naszych uczniów w Mińsku Mazowieckim

     • 03 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim odbył się XVII Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii. Wzięło w nim udział pięć drużyn. W klasyfikacji końcowej turnieju II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach reprezentowana przez drużynę w składzie: Amelia Poznańska, Zuzanna Sawczuk i Adrian Kondraciuk. Uczniowie Ci wykazali się szeroką wiedzą na temat życia i pracy patrona szkoły oraz w dziedzinie astronomii.
      Do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli Joannę Kałabun i Klaudię Tarasiuk.
      Uczniowie Naszej szkoły wzięli również udział w plastycznym konkursie kopernikowskim „Plakat promujący Rok Mikołaja Kopernika”,  w którym Maja Rzewuska zajęła III miejsce.  Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Szczególne podziękowania składamy Panu Mariuszowi Poznańskiemu za wsparcie oraz okazaną pomoc.

     • Wielki Post

     • Gazetka z racji Wielkiego Postu.

      Na gazetce umieszczone są krótkie teksty wyjaśniające czym jest Wielki Post i jak go przeżyć.

     • „You Can Dance – Nowa Generacja”

     • YOU CAN DANCE Nowa Generacja 2.

      Bierzemy udział w konkursie YOU CAN DANCE Nowa Generacja 2, który jest organizowany przez Telewizję Polską S.A. oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego konkursu został przygotowany filmik – teledysk. Jest on dostępny na stronie https://youcandance.tvp.pl/ i tam też można oddać swój głos. Naszą szkołę reprezentują uczennice z klasy IIIA – Lena Jackowska, Natalia Kopacz, Weronika Stefaniuk.

      W konkursie zwycięża 10 szkół, które do 5 marca o godz. 23:59 zdobędą największą ilość głosów. Każdy głosujący musi wybrać 3 prace konkursowe, aby jego głos był ważny. Dodatkowo, spośród trzech wybranych prac konkursowych, należy wskazać jedną, która otrzyma od głosującego podwójny głos. W głosowaniu można brać udział raz dziennie, z jednego adresu IP. Głosowanie jest anonimowe i ogólnodostępne, a wyniki poznamy 06.03.2023r. Lenie, Natalii i Weronice życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

      Liczymy na Państwa wsparcie i głosy.

      Link do głosowania:

     • 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

     • 550. rocznica urodzin  Mikołaja Kopernika

      Z tej okazji 10 lutego społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach uroczyście obchodziła Dzień Patrona. Przygotowany przez uczniów apel przybrał formę wywiadu przeprowadzonego z Mikołajem Kopernikiem. Wielki astronom opowiadał o najważniejszych wydarzeniach ze swojego życia: wspominał dzieciństwo, ukochanego ojca, czasy studenckie, pracę naukową i służbę ojczyźnie. Poszczególne części wywiadu były ilustrowane scenkami  z życia Patrona. Starsi uczniowie odtańczyli taniec dworski, młodsi układ do popularnej piosenki o kosmosie. Uroczystość uświetnił też występ szkolnego chóru, który zaśpiewał między innymi autorską piosenkę o Koperniku będącą nieoficjalnym hymnem naszej szkoły.

      Poszczególne klasy przygotowały laurki oraz wykonały bukiety urodzinowe z surowców wtórnych. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli swoją inwencją twórczą. Przygotowano także prace plastyczne pt. „Podróżuję z Kopernikiem”. Powstały piękne i bardzo pomysłowe dzieła.   

     • Podsumowanie pracy w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

     • Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy I-III).

      Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy IV-VIII).

      Uczniowie wyróżnieni w konkursach organizowanych w szkole w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

      Uczniowie ze 100% frekwencją.

     • Warsztaty Pho3nix Kids

     • Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty Pho3nix Kids, które były nagrodą w konkursie w ramach projektu Pho3nix Active School. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II-VII.

      Niecodziennym wydarzeniem było spotkanie z olimpijką Marią Wierzbowską, srebrną medalistką Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie. Sportowych wrażeń nie było końca.

     • „Kolorowy Tydzień Zgranej Klasy”

     • „Kolorowy Tydzień Zgranej Klasy” – pod takim hasłem uczniowie wraz  z wychowawcami w dniach od 6 do 10 lutego świętowali zakończenie I półrocza. 

      W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie rozpoczęli karnawałowy tydzień mody: 

       

      1. Poniedziałek – kolorowo-neonowo. 
      2. Wtorek – idol lub postać z bajek Disney’a.
      3. Środa – zielono mi!
      4. Czwartek – karnawałowa koafiura. 
      5. Piątek – galowo-walentynkowo. 

      Cieszymy się, że akcja Samorządu Uczniowskiego cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród społeczności naszej szkoły. 

      Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie! 

      Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klas: IIIB, IVA oraz VIIIB jak również dzieci z oddziału przedszkolnego grupy OA – serdecznie gratulujemy zajęcia pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. 

      SU

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Szkolne kolędowanie”

     • W tym roku po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci z klas młodszych jak i uczniów klas starszych.

      Do zmagań konkursowych przystąpiło 63 uczestników. Jury w składzie: p. J. Nowaczek-Jakimiuk,
      p. A. Omelańczuk oraz p. E. Stecka wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę staranność wykonania, dobór repertuaru oraz walory wokalne.


      OTO WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
      ,, SZKOLNE KOLĘDOWANIE”

      Oddziały przedszkolne w kategorii soliści :

      I miejsce – Dmowska Hanna -  0 c
      II miejsce – Szpura Wiktoria  - 0 a


      Oddziały przedszkolne w kategorii duety, zespoły wokalne:

      I miejsce - Kucewicz Alicja, Siwek Maria , Rudnik  Zofia -  0 a
      I miejsce – Terlikowska Wiktoria , Mamcarz Jakub, Marczuk Nela, Gosek Iga, Grzesiuk Zuzanna,   Gmitruk Natalia, Pniewska Lena – 0 b
      II miejsce – Andrzejuk Emma, Grabowska Lena , Baran Laura,  Rumik Hanna, Golec Zofia, Chomiuk    
      Lena – 0 a
      Wyróżnienie – Adamiuk  Marysia, Korycińska Hanna – 0 c
      Wyróżnienie – Radziejewski Jan, Wołoszek Szymon, Raczyński Kuba, Wierczuk Franciszek,
      Suszczyński Bartosz, Zdańkowski Radosław,  Marciniuk Miłosz – 0 a

      Klasy I-III w kategorii  soliści 

      I miejsce –Domański Nikodem  – I b
      II miejsce –Knapiuk  Amelia – III a
      II miejsce –Jastrzębska Maja – III b
      III miejsce –Zaniuk Aniela – I b
      III miejsce –Ilnytska Yana – III b

      Klasy I-III w kategorii  duety, zespoły
       
      II miejsce - Kopacz Natalia, Milewska Natalia, Przybylska Nikola - III a
      II miejsce – Mackiewicz Kornelia , Radziejewska Anna – III b
      II miejsce – Brygoła Alicja, Kasprowicz Jan – I a
      III miejsce – Korowajczuk Zofia, Czerka Bartosz, Taboła Paulina, Repko Jagoda, Modrzewska Dagmara – I a
      III miejsce – Wasążnik Alan, Wyżykowski Antoni - III b
      Wyróżnienie – Wasążnik Nikola, Sawczuk Julia, Tarasiuk  Nikola II b
          

      Klasy IV- VIII w kategorii  duety, zespoły

       I miejsce – Hryciuk Karolina, Stolarczuk Oliwia, Parol Hanna - IV b     
       II miejsce – Marczuk Klara, Parafiańczuk  Agata – VI c
       II miejsce -  Jakubiak Aleksandra , Mikiciuk Antonina, Polak Karolina, Jasińska Dorota  – VI b
       III miejsce – Lipińska Monika, Taboła Sandra  – IV b  
       Wyróżnienie - Korycińska Karolina , Dunets Arina, Poznańska Amelia – VIII b