• Klasa 3C świętuje 11 Listopada

     • Jak świętować 11 listopada? Warto przypiąć okolicznościowy kotylion. Przy okazji wspólnej pracy, warto porozmawiać o ważnych datach w historii naszego kraju.

     • Gramy i Zbieramy

     • W październiku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej bibliotece Dzień Gier Planszowych. Cieszył się on ogromną popularnością i zgromadził w bibliotece bardzo wielu uczniów. Pragniemy kontynuować nasze działania i wspólną zabawę. Stąd nasz pomysł!!!

      Zwracamy się z prośbą o wsparcie zbiórki gier planszowych, karcianych, logicznych, memo, puzzli itp. Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanym darom umilimy nie tylko czas spędzony w bibliotece, ale także dodatkowe zajęcia opiekuńcze i edukacyjne, przerwy międzylekcyjne i zainspirujemy Was do twórczego spędzania wolnego czasu.

      Z radością przyjmiemy gry, z których już nikt nie korzysta w domach, a w szkole odnajdą swoje „drugie życie”. Gry przynosimy do p. Joanny Kałabun  i p. Ireny Nestioruk do 12 grudnia.

      Każdy uczeń biorący udział w zbiórce dostanie punkty dodatnie.

      Nauczyciele

       

     • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

     • Z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzież naszej szkoły przygotowała uroczystość, na której zaprezentowała montaż słowno-muzyczny.

      Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

      W programie artystycznym znalazły się wiersze, patriotyczne piosenki, utwory instrumentalne, a także tańce – polonez oraz taniec z flagami. W organizację uroczystości włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0C, uczniowie klas IA, IIA, IIIB, IVA, VIIIB wraz z wychowawcami oraz chór szkolny z opiekunami.

      Przypomniano najważniejsze momenty z historii Polski, nieustanną walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności oraz uczczono pamięć walczących i poległych za Ojczyznę.

     • Szkoła Pamięta

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".

      W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny. Przeprowadzono zajęcia oraz pogadanki na temat polskiej tradycji Świąt Zadusznych.

      Do akcji przyłączyli się nauczyciele biblioteki, świetlicy oraz religii, wykonano okolicznościowe gazetki.Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny.

      Przeprowadzono zajęcia oraz pogadanki na temat polskiej tradycji Świąt Zadusznych.  Do akcji przyłączyli się nauczyciele biblioteki, świetlicy oraz religii, wykonano okolicznościowe gazetki.

     • Zajęcia kreatywność klasa 3c

     • Kreatywność to stan ducha i umysłu. Kreatywność można rozwijać, stosując odpowiednie
      ćwiczenia, zadania. Klasa 3C rozwija swoją kreatywność w różnych czynnościach i pracach. 

     • Akcja kasztany

     • Uwaga!!!

      Akcja Kasztany! 25 października obchodzony był  Europejski Dzień Kasztana. W związku z tym Szkolne Koło LOP ogłosiło zbiórkę kasztanów.Kasztany zostały przekazane dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach.

      Ponad 80 uczniów wraz z rodzicami włączyło się w tą zbiórkę. Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie.

     • Klasa 2A - "Koziołek Matołek"

     • Dzieci kl. 2A wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Koziołek Matołek’’.

      Wierszowany spektakl  zainteresował uczniów. Z uwagą śledzili kolejne przygody bohatera, który w poszukiwaniu Pacanowa odwiedzał różne miejsca i przeżywał pouczające przygody.

     • Klasa 2A i 2B w straży

     • Uczniowie klasy 2A i 2B odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach.

      Dzięki życzliwości panów strażaków uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz akcji wspinania się na ścianę oraz możliwość podziwiania  wyposażenia
      samochodów gaśniczych.

      Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego przypomniały zasady wzywania pomocy oraz nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.

     • XXII Dzień Papieski

     • XXII Dzień Papieski. Obchodzony pod hasłem: "Blask Prawdy".

      Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Po swoim wyborze na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II.

      Skarbem, który pozostawił nam św. Jan Paweł II jest jego życie, ale także nauczanie. Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym roku brzmi ono: „Blask Prawdy”.

     • Wycieczki małe i duże ...

     • Wycieczki małe i duże Nasi uczniowie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu Pogoda dopisała, humory również. Czego chcieć więcej.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 14 PAŹDZIERNIKA 2022 r. DEN

      Wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach życzymy wszystkiego najlepszego, miłego czasu spędzonego w szkole, dużo, dużo zdrowia oraz szczęścia.

      Wszystkiego najlepszego!!!

     • Wycieczka klas 4 do Białegostoku

     • Wycieczki - nauka poza ławką szkolną.

      Dobrze znane uczniom klas 4, którzy odwiedzili we wtorek Białystok. Sztuka w teatrze lalek, wypiek własnoręcznie zrobionej pizzy, wizyta w muzeum iluzji oraz EPI-Centrum nauki to lekcje jakie tego dnia zaoferowali uczniom nauczyciele.

      Lubimy takie lekcje.

     • Polska Agencja Prasowa w SP. NR 2

     • "FakeHunter Challenge" i Polska Agencja Prasowa w naszej szkole.

      Wszystko to dzięki aktywności naszych uczniów w zeszłorocznym konkursie dotyczącym weryfikacji informacji rozpowszechnianych w sieci, telewizjii prasie.

      Pani Anna Gwozdowska - redaktor PAP, udzielający się od 20 lat wmediach. Obecnie prowadząca serwis fact-checkingowy FakeHunter, na codzień zajmująca się  weryfikacją treści publikowanych w sieci w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom klasy ósmych jak wyłapywać nieprawdziwe informacje i co robić kiedy z takim informacjami będą mieli do czynienia.

      Niebawem rusza kolejna edycja konkursu, bądź czujny!!! Gromadź FAKEowe informacje już od dziś!!!

     • Klasa 2A - Dzień Chłopaka

     • 30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tysiącach szkół z tej okazji klasy wspólnie świętują. Tego dnia uczniowie klasy 2A naszej szkoły mieli zorganizowane  aktywności integrujące całą klasę.
      Dziewczynki z SU przygotowały słodką niespodziankę.

     • Akcja „Kredkobranie”

     • Na przełomie września i października b.r. Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy” przeprowadził akcję „Kredkobranie”, której celem była zbiórka przyborów szkolnych.

      Dziękujemy za włączenie się w akcję, w ramach której zebraliśmy m.in.:
      kredki - 55 kompletów, zeszyty - 160 sztuk, bloki – 33, papier kolorowy – 22, farby - 9 kompletów,
      plastelinę - 15 kompletów, pisaki - 38 kompletów + 11 sztuk, długopisy - 17 kompletów + 76 sztuk,
      ołówki - 35 kompletów + 45 sztuk, piórniki – 1, kleje - 71 sztuk, przybory geometryczne - 42 komplety,
      cyrkle - 3 sztuki, nożyczki - 19 par, gumki - 21 sztuk, temperówki - 16 sztuk, plecaki - 7 sztuk, taśmy
      klejące - 22 sztuki, bibuły - 3 komplety, pędzle - 5 sztuk.

      Zebrane przybory zostały posegregowane i wysłane do Fundacji Ignatianum w Krakowie skąd trafią
      do szkół na Kresach.

      W akcji wzięło udział 47 uczniów naszej szkoły z klas 1a, 2a, 2b, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a,
      8a i 8b.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Opiekunowie SKW Wielkoduchy.

     • Światowy Dzień Zwierząt

     • W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Tygrysów, Pingwinów, Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, Dzień Ryby, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Pszczoły i wiele, wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt (4.10), obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (Październik - miesiącem zwierząt).

      W związku z tym dniem nasi uczniowie pochwalili się swoim zamiłowaniem do zwierząt.

     • „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ”

     • 30 września uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „NOC BIBLIOTEK”. Nauczyciele: Irena Nestioruk, Agnieszka Omelańczuk, Ewa Stecka, Malwina Miechowiecka, Beta Wróbel i Klaudia Tarasiuk zaprosili czytelników do wspólnej zabawy, której przyświecało hasło „To się musi powieść”.

      Zrealizowano wszystkie zaplanowane działania. Uczniowie prezentowali swoje wokalne talenty w „Szansie na sukces”, recytowali wiersze, także własnego autorstwa, grali na instrumentach, chwalili się swoimi umiejętnościami sportowymi w konkurencji „Mam talent”.  Ogromną popularnością wśród młodzieży cieszył się turniej multimedialny Kahoot oraz konkurs „Łosice w starej fotografii”. Sprawdziliśmy naszą wiedzę, ze znajomości najpopularniejszych powieści dla młodych czytelników, historii książek i pracy biblioteki oraz przeszłości  naszego miasta.

      „NOC BIBLIOTEK” to także  idealna okazja do spotkania i rozmów o książce, jej autorach, bibliotece, własnych pasjach i zainteresowaniach. Ciekawym przerywnikiem w zabawie było „Słodkie czytanie”, spotkanie przy herbacie i słodkim poczęstunku, przygotowanym z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. To jednak nie koniec przygotowanych atrakcji. W czytelni czekały na uczestników spotkania książki. To właśnie z nich uczniowie układali ciekawe książkowe instalacje.  Radości było co nie miara. Po wieczorze pełnym wrażeń, uczniowie zostali zaproszeni na  projekcję filmu udostępnioną przez organizatora „Nocy Bibliotek”.

      Udało się! To się musiało powieść!!! Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników. Pokazaliśmy, że biblioteka szkolna jest miejscem wyjątkowym, w którym nauczyciele dbają o rozwój wiedzy, kreatywności i pasji uczniów. Miejscem, w którym można się dużo nauczyć wspaniale się bawiąc. 

      Irena Nestioruk

     • Wycieczka klas szóstych

     • 27 września 2022r. klasy szóste wyjechały na wycieczkę.

      Na początku zwiedzali zabytkowe wnętrza pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Spacerowali po przepięknym parku, oglądali zabytkowe powozy. Następnie udali się do stadniny koni w Janowie Podlaskim.

      Po zapoznaniu się z historią stadniny, przyszedł czas na wizytę w stajni, gdzie czekały konie, które okazały się bardzo przyjazne, pozwoliły się karmić marchewką i głaskać.

      Iwona Świderska

     • Program Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

     • Program Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich
      w rozwoju cyfrowym - finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa. Dokumenty, o których mowa poniżej należy składać
      w Urzędzie Miasta i Gminy Łosice, w pokoju 39 (I piętro)

      Termin do 14.10.2022r.

      Celem projektu jest wsparcie dzieci i młodzieży z rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

      Osoby kwalifikujące się do Programu muszą spełniać łącznie 3 warunki:

      • uczyć się w roku szkolnym 2022/2023 w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej,
      • zamieszkiwać w gminie, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
      • być członkiem rodziny (krewny w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny), który pracował w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości objętej PPGR

      Ponadto muszą być mieszkańcem Miasta i Gminy Łosice w dniu składania wniosku.

      Informacje dodatkowe:

      Wymagane dokumenty:

      1. Oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego, które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę.
      2. Oświadczenia ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność, które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę.
      3. Dokument potwierdzający fakt zatrudnienia w PPGR (np. świadectwo pracy, umowa o pracę, inne)
      4. Podpisana procedura monitorowania utrzymaniu efektów projektu.
      5. Formularz dla potencjalnego odbiorcy końcowego.

      Pytania dotyczące sposobu składania wniosku można zadawać mailowo na adres j.leczycka@gminalosice.pl lub dzwoniąc pod nr 83 306 88 31.