• Miejsko – Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

     • 9 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Łosice odbyły się eliminacje Miejsko – Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”(OTWP).

      Ma on na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

      W kategorii klas I-IV

      I miejsce - Krystian Jastrzębski - ucz. klasy IVB
      II miejsce - Antoni Kowalczuk – ucz. klasy IVB

      Natomiast w kategorii klas V-VIII

      III miejsce – Karol Cisiński – ucz. klasy VIC

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
      Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach!

     • Praktyczne wykorzystanie Laboratorium Przyszłości w szkole

     • 10 marca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja „Praktyczne wykorzystanie Laboratorium Przyszłości w szkole”.

      Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Fundacją EdTech Poland, Celem konferencji było ukazanie możliwości praktycznych sposobów wykorzystania zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wyposażenia na zajęciach dydaktycznych.

      Myśląc o szkole  myślimy o codziennym odrabianiu zadań domowych i przygotowywaniu się do lekcji lub sprawdzianów to obowiązki, które nie należą do ulubionych. Jednak mamy świadomość , że już pierwszy sukces osiągnięty przez ucznia może odmienić spojrzenie na szkołę. Jeśli wysiłek jest doceniany, a wiedza zaczyna po prostu cieszyć i wciągać, pojawia się motywacja. To właśnie ona prowadzi nie tylko do jednego, ale do całego pasma małych i dużych zwycięstw.

      Wykorzystując sprzęt  zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości  podzieliliśmy  się   propozycjami,  jak można zachęcać uczniów  do osiągnięcia sukcesu i motywowania do nauki. Prezentację dotyczącą  wirtualnego laboratorium chemicznego EMPIRIUSZ omówiła Pani Ewelina Radziejewska, a działania w ramach zajęć kulinarnych zaprezentowała Pani Malwina Miechowiecka.

     • EDK Kids 2023

     • Uczniowie kl. IVa wraz z ks. Jackiem przygotowali film promujący i zapraszający na Ekstremalną Drogę Krzyżową dla dzieci, która odbędzie się 24 marca 2023 r. Rozpocznie się mszą św. w kościele św. Zygmunta w Łosicach. 

     • KANGUR 2023

     • 16 marca 2023 roku uczniowie klas II - VIII wzięłi udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2023". Podczas konkursu uczniowie o zainteresowaniach matematycznych mieli możliwość "zmierzyć się" z zadaniami o różnych stopniach trudności. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.

     • Wyjazd do parku wodnego Suntago

     • 15 marca 2023 r. grupa uczniów naszej szkoły z klas VI-VIII wraz z opiekunami wybrała się na
      wycieczkę do największego w Polsce i Europie zadaszonego parku wodnego - Suntago.
      Całodniowy pobytu w strefie JAMANGO był doskonałą okazją do skorzystania z ogromniej ilości
      atrakcji wodnych, jakie oferuje ten niezwykły obiekt, a także do wykazania się umiejętnością pływania.
      Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie wodne, gigantyczny basen z falą, rzeka przygód
      oraz basen termalny z dziką rzeką.
      Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów zrelaksowani, pełni pozytywnych emocji i nowych
      doświadczeń.

                                                                                                                                                   Edyta Kucewicz

     • Sensoplastyka w grupie 0A

     • Dzieci doświadczyły mnogości faktur i barw. Sensoryczne doznania, stymulacja dotyku, wzroku, to nieliczne zalety cyklicznych zajęć w naszej szkole.

     • Szkolny Konkurs Logopedyczny - "Głoski ukryte w obrazku"

     • W ramach Europejskiego Dnia Logopedy obchodzonego 6 marca 2023 roku, zorganizowany został w naszej szkole konkurs pt. „Głoski ukryte w obrazku”.

      Adresatami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, którzy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zawierającą jak najwięcej elementów, w nazwach których zawarte są głoski trudne – szumiące (sz,rz,cz,dż), syczące (s,z,c,dz), ciszące (ś,ź,ć,dź) oraz głoska r. Można było wybrać jedną grupę głoskową np. sz,rz,cz,dż lub jedną głoskę np. sz lub r. Format pracy oraz technika była dowolna.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce: Hanna Dmowska 0C

      II miejsce: Hanna Korycińska 0C

      III miejsce: Maja Izdebska 0C


      Wyróżnienia: Hanna Rumik 0A, Laura Baran 0A, Ignacy Sulima 0A, Zofia Golec 0A, Natalia Gmitruk 0B, Aleksander Hryciuk 0C, Aleksandra Oleksiuk 0C, Dawid Iwanowski 0C, Mikołaj Romaniuk IIA, Oliwia Tkaczuk IIA, Gustaw Szymanek IIA, Cyprian Sadowski IIIC

      Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

     • Dzień Kobiet w klasie 3C

     • Dzień Kobiet w klasie 3C był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. 

      Swojej wychowawczyni i koleżankom wręczyli kwiaty. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne ,,Sto lat’’. Po kwiatkach każdy malował małe gipsowe serduszko dla swoich mam, babć, koleżanek.

     • „Międzynarodowy Dzień Kobiet”

     • „Międzynarodowy Dzień Kobiet”, to dzień, który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. To dzień, w którym męska część Samorządu Uczniowskiego nie zapomniała o żadnej kobiecie w naszej szkole. Przygotowane wcześniej upominki z życzeniami zostały wręczone przez Jakuba, Adriana, Patryka oraz Dawida.  „Uśmiechu na twarzy przez 365 dni w roku, samych szczęśliwych chwil i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń” – tego w dniu 8 marca nasi dżentelmeni życzyli Dyrekcji, swoim Paniom oraz koleżankom.

                                                                                                                                                                      SU

     • Wielki sukces Naszych uczniów w Mińsku Mazowieckim

     • 03 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim odbył się XVII Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii. Wzięło w nim udział pięć drużyn. W klasyfikacji końcowej turnieju II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach reprezentowana przez drużynę w składzie: Amelia Poznańska, Zuzanna Sawczuk i Adrian Kondraciuk. Uczniowie Ci wykazali się szeroką wiedzą na temat życia i pracy patrona szkoły oraz w dziedzinie astronomii.
      Do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli Joannę Kałabun i Klaudię Tarasiuk.
      Uczniowie Naszej szkoły wzięli również udział w plastycznym konkursie kopernikowskim „Plakat promujący Rok Mikołaja Kopernika”,  w którym Maja Rzewuska zajęła III miejsce.  Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Szczególne podziękowania składamy Panu Mariuszowi Poznańskiemu za wsparcie oraz okazaną pomoc.

     • Wielki Post

     • Gazetka z racji Wielkiego Postu.

      Na gazetce umieszczone są krótkie teksty wyjaśniające czym jest Wielki Post i jak go przeżyć.

     • „You Can Dance – Nowa Generacja”

     • YOU CAN DANCE Nowa Generacja 2.

      Bierzemy udział w konkursie YOU CAN DANCE Nowa Generacja 2, który jest organizowany przez Telewizję Polską S.A. oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego konkursu został przygotowany filmik – teledysk. Jest on dostępny na stronie https://youcandance.tvp.pl/ i tam też można oddać swój głos. Naszą szkołę reprezentują uczennice z klasy IIIA – Lena Jackowska, Natalia Kopacz, Weronika Stefaniuk.

      W konkursie zwycięża 10 szkół, które do 5 marca o godz. 23:59 zdobędą największą ilość głosów. Każdy głosujący musi wybrać 3 prace konkursowe, aby jego głos był ważny. Dodatkowo, spośród trzech wybranych prac konkursowych, należy wskazać jedną, która otrzyma od głosującego podwójny głos. W głosowaniu można brać udział raz dziennie, z jednego adresu IP. Głosowanie jest anonimowe i ogólnodostępne, a wyniki poznamy 06.03.2023r. Lenie, Natalii i Weronice życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

      Liczymy na Państwa wsparcie i głosy.

      Link do głosowania:

     • 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

     • 550. rocznica urodzin  Mikołaja Kopernika

      Z tej okazji 10 lutego społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach uroczyście obchodziła Dzień Patrona. Przygotowany przez uczniów apel przybrał formę wywiadu przeprowadzonego z Mikołajem Kopernikiem. Wielki astronom opowiadał o najważniejszych wydarzeniach ze swojego życia: wspominał dzieciństwo, ukochanego ojca, czasy studenckie, pracę naukową i służbę ojczyźnie. Poszczególne części wywiadu były ilustrowane scenkami  z życia Patrona. Starsi uczniowie odtańczyli taniec dworski, młodsi układ do popularnej piosenki o kosmosie. Uroczystość uświetnił też występ szkolnego chóru, który zaśpiewał między innymi autorską piosenkę o Koperniku będącą nieoficjalnym hymnem naszej szkoły.

      Poszczególne klasy przygotowały laurki oraz wykonały bukiety urodzinowe z surowców wtórnych. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli swoją inwencją twórczą. Przygotowano także prace plastyczne pt. „Podróżuję z Kopernikiem”. Powstały piękne i bardzo pomysłowe dzieła.   

     • Podsumowanie pracy w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

     • Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy I-III).

      Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy IV-VIII).

      Uczniowie wyróżnieni w konkursach organizowanych w szkole w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

      Uczniowie ze 100% frekwencją.