• Spotkanie uczniów klas 7 i 8 z panią policjant

      W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację profilaktyczną. W tym kierunku uczniowie klas 7 i 8 odbyli spotkanie z Panią Asystent ds. Nieletnich i Patologii Edytą Kowalczyk.

      Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, przejawy demoralizacji i odpowiedzialność karna nieletnich w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży opowiadania o codziennej pracy Policji.

      Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

      Na zakończenie spotkania podziękowali Pani Policjantce.

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

      5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

      Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej.

      W naszej szkole działa Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy”. Jego opiekunami są: p. M. Hryniewicz, p. M. Kujko, p. E. Stecka, p. I Świderska, p. U. Kordaczuk oraz p. E. Dmowska. Każdego roku nasi uczniowie – wolontariusze aktywnie włączają się w proponowane akcje.

     • Dzień Kibica

      25 listopada w przeddzień meczu fazy grupowej Polska - Arabia Saudyjska, w naszej szkole nauczyciele WF-u oraz członkowie SU wraz z opiekunami zorganizowali akcję: Dzień Kibica pod hasłem „Kibicuj Naszym”.

      Celem inicjatywy było wsparcie naszych piłkarzy. Tego dnia w szkole dominowały barwy biało – czerwone. W małej sali gimnastycznej zorganizowana została Strefa Kibica, w której można było oglądać mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Emocji było wiele. Młodzi kibice z rąk p. Dyrektor otrzymali słodką niespodziankę.

    • Wyniki konkursu literackiego "Moja szkolna biblioteka - wiersz"
     • Wyniki konkursu literackiego "Moja szkolna biblioteka - wiersz"

      W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zaprosiła uczniów do udziału w konkursie literackim "Moja szkolna biblioteka".

      Zadaniem czytelników było napisanie wiersza promującego pracę biblioteki i nauczycieli bibliotekarzy. Dziękujemy za wszystkie nadesłane wiersze.

      Komisja w składzie: Anna Iliasiuk, Irena Nestioruk, Agnieszka Omelańczuk nagrodziła następujących uczniów:

      Odziały przedszkolne

      I miejsce: Dawid Iwanowski 0c

      II miejsce: Zofia Daniluk 0b

      III miejsce: Franciszek Wierczuk 0a

      Wyróżnienie

      Emma Andrzejuk 0a

      Mikołaj Siwiński 0b

      Kornelia Nestioruk 0c

      Klasy I – III

      I miejsce: Antoni Wyżykowski 3b

      II miejsce: Piotr Wierzbicki, Paweł Wierzbicki 1a

      III miejsce: Maja Jastrzębska 3b

      wyróżnienie: Alicja Brygoła 1a

      Klasy IV – VIII

      I miejsce: Adrian Kondraciuk 7a

      II miejsce: Wiktoria Chromińska 6b

      III miejsce: Amelia Poznańska 8b

      wyróżnienie: Oliwia

     • Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

      W ostatnich dniach listopada w naszej szkole przeprowadzono Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 52 uczniów z 15 klas.

      Celem konkursu była popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności.

      Uczestnicy zaprezentowali znane pieśni patriotyczne oraz współczesne piosenki żołnierskie. Komisja konkursowa w składzie: p. J. Nowaczek-Jakimiuk, p. A. Omelańczuk oraz p. E. Stecka wyróżniła następujących uczniów:

      W kategorii soliści klasy 0-III
      I miejsce – Yana Ilnytska – 3 b
      II miejsce – Amelia Knapiuk - 3 a
      II miejsce – Maja Jastrzębska - 3 b
      III miejsce – Gustaw Szymanek - 2 a

      W kategorii duety, zespoły klasy 0 – III
      I miejsce – oddział przedszkolny - 0 b (Jakub Pawłowski , Iga Gosek, Zuzanna Grzesiuk,
      Nela Marczuk, Lena Pniewska, Wiktoria Terlikowska,

     • Adwent

      Najnowsza gazetka mówi o rozpoczynającym się Adwencie. Z jej treści dowiemy się, czym dla nas powinien być Adwent.

      Tekst: J. Kołodziejuk

     • Andrzejki w oddziale przedszkolnym 0C

      Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Są one wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.

      Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”. Nasze przedszkolaki w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dnia 24. 11. 2022r. odbyła się zabawa andrzejkowa w grupie 0C.

      Imprezę andrzejkową rozpoczęła wychowawczyni grupy p. A. Stefaniuk zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała od godziny 09.30 do 12.30. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły w pięknych strojach.

      Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. W tym dniu Samorząd Uczniowski za

     • Ile waży św. Mikołaj?

      Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie charytatywnym „Ile waży św. Mikołaj”
      Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zadaniem konkursowym jest zbiórka bilonu czyli monet o nominałach: 1 gr., 2gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł. Pod uwagę będzie brana waga monet w przeliczeniu na jednego ucznia oraz wartość zebranych monet.

     • Szkoła Pełna Talentów

      Nasza szkoła brała udział w Akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

      Akcja polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki otrzymywali klienci sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy.

      Zebrane w ten sposób Talenciaki przekazywane były wybranej szkole. Kupony można było przynosić do szkoły i wrzucać do wystawionych żółtych pudełek lub skanując smartfonem kod QR.

      Nasza szkoła zebrała 550 TALENCIAKÓW! Zgromadzone w ten sposób Talenciaki szkoła będzie mogła wymienić na nagrody.

     • Dzień kibica

      25 listopada w przeddzień meczu fazy grupowej Polska - Arabia Saudyjska, w naszej szkole
      nauczyciele WF-u oraz członkowie SU wraz z opiekunami zorganizowali akcję: Dzień Kibica pod
      hasłem „Kibicuj Naszym”. Celem inicjatywy było wsparcie naszych piłkarzy. Tego dnia w szkole
      dominowały barwy biało – czerwone. W małej sali gimnastycznej zorganizowana została Strefa Kibica, w której można było oglądać mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Emocji było wiele. Młodzi
      kibice z rąk p. Dyrektor otrzymali słodką niespodziankę. Dodatkową atrakcją był popcorn
      przygotowany przez członków SU oraz fotoramka MUNDIAL 2022.
      Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy. Kibicujemy Naszym!!!25 listopada w przeddzień meczu fazy grupowej Polska - Arabia Saudyjska, w naszej szkolenauczyciele WF-u oraz członkowie SU wraz z opiekunami zorganizowali akcję: Dzień Kibica podhasłem „Kibicuj Naszym”. Celem inicjatywy było ws

     • Klasa 2A - Planetarium

      Planetarium: Odkrywamy układ słoneczny - pokaz w namiocie sferycznym. 21 listopada uczniowie wzięli udział w tym nietypowym pokazie filmowym. Dzieci przeżyły widowiskową podróż po naszym układzie słonecznym.

      Zobaczyły czym są mgławice, jak wygląda nasza galaktyka. Dowiedziały się jak wyjątkowa jest nasza planeta.

     • Klasa 2A - zaelektryzowani

      Nasza szkoła gościła w swoich murach grupę "Zaelektryzowani" z Lublina. Animatorzy przeprowadzili dla uczniów ciekawą, a zarazem niecodzienną lekcję fizyki i chemii.

      Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Wspaniałym elementem spektaklu, który wzbudził wiele emocji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie.

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Plakat promujący bibliotekę"

      Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej wraz ze swoimi filiami świętowała 9 października piękny jubileusz 70-lecia działalności. W podniosłym wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, bibliotekarze oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego.

      Spotkanie jubileuszowe było okazją do ogłoszenia laureatów konkursu plastycznego „Plakat promujący bibliotekę”. Wśród zwycięzców pierwszych miejsc z powiatu łosickiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajęła Amelia Poznańska z kl. 8b, II miejsce – Emilia Sikora kl. 4a, III miejsce – Dominik Kozioł kl. 8b zaś wyróżnienie otrzymała Dominika Wyczółkowska kl. 4a.

      Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Stecka, nauczyciel plastyki. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach w obecności p. kierownik – Anny Czerko oraz nauczycieli - bibliotekarzy. Konkurs miał na c

     • „Jesteśmy dumni z Polski, Ojczyzny naszej” - podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego

      Na początku listopada b.r. w naszej szkole przeprowadzono i podsumowano konkurs plastyczny „Jesteśmy dumni z Polski, Ojczyzny naszej”.

      Celem konkursu było wzbudzanie u dzieci i młodzieży postawy patriotycznej oraz szacunku do symboli narodowych, przybliżenie walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury, propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej oraz rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik plastycznych.

      Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Stecka, p. Anna Stefaniuk oraz p. Klaudia Tarasiuk oceniły i wyróżniły następujące prace:

      I miejsce: Sandra Taboła kl. 4b oraz Amelia Poznańska kl. 8b
      II miejsce: Lena Lewczuk kl. 7a oraz Michał Gierełło kl. 4a
      III miejsce: Julia Łaska kl. 5b
      Wyróżnienia: Dominik Gmitruk kl. 4a, Yana Protsyshyn kl. 4b, Paulina Sawczuk kl. 4b oraz Wiktoria Chromińska kl. 6b.

      Pamiątkowe dyplomy wręcz

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 24.03.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 9061