• Warsztaty Pho3nix Kids

      Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty Pho3nix Kids, które były nagrodą w konkursie w ramach projektu Pho3nix Active School. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II-VII.

      Niecodziennym wydarzeniem było spotkanie z olimpijką Marią Wierzbowską, srebrną medalistką Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie. Sportowych wrażeń nie było końca.

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Szkolne kolędowanie”

      W tym roku po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci z klas młodszych jak i uczniów klas starszych.

      Do zmagań konkursowych przystąpiło 63 uczestników. Jury w składzie: p. J. Nowaczek-Jakimiuk,
      p. A. Omelańczuk oraz p. E. Stecka wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę staranność wykonania, dobór repertuaru oraz walory wokalne.


      OTO WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
      ,, SZKOLNE KOLĘDOWANIE”

      Oddziały przedszkolne w kategorii soliści :

     • Konkurs plastyczny PRZYJAŹŃ

      Podsumowano Szkolny etap konkursu plastycznego PRZYJAŹŃ w ramach współpracy szkolnego wolontariatu z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do organizatorów wpłynęło 16 prac.

      Celem konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania społeczne, uczenie postaw prospołecznych, dzielenia się swoim czasem z potrzebującymi.
      Zwrócono uwagę na promowanie bezinteresownej pomocy potrzebującym, wrażliwości społecznej poprzez twórczość plastyczną.
      Tematem była ogólnie pojęta PRZYJAŹŃ - serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości, kogo możemy nazwać przyjacielem, kto jest przyjacielem, co robi przyjaciel.

      Wyniki konkursu:
      Oddziały przedszkolne:
      I m-ce: Baran Laura 0A
      I m-ce: Siwek Maria 0A
      Wyróżnienie: Radziejewski Jan 0A, Zdańkowski Radosław 0A, Sulima Ignacy 0A

      Klasy 1-4:
      I m-ce: Szymanek Gustaw 2a
      I m-ce: Wasążnik A

     • Choinka szkolna - podziękowanie Dyrektor Szkoły

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie i organizację doskonałej imprezy dla naszych dzieci i uczniów.

      Szczególne podziękowania składam przewodniczącej Rady Rodziców Pani Annie Przybylskiej i Panu Sławomirowi Zaniukowi, którzy podjęli się zadania i zainspirowali rodziców do działania.

      Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji Choinki szkolnej. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Rodzice, zorganizowanie Choinki nie byłoby możliwe.

      Dziękuję pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i administracji, obsłudze - za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

      Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.

      Z poważaniem

      Barbara Miechowiecka

     • Wirtualne Laboratorium "Empiriusz" w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach

      Wirtualne Laboratorium to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania. „Empiriusz” został zakupiony do Szkoły Podstawowej Nr 2 w ramach programu Laboratorium Przyszłości, skierowanego do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i sp

     • Dla Karolka

      Dnia 5 lutego uczennice klasy VIIIB: Amelia Poznańska, Karolina Korycińska oraz
      Zuzanna Sawczuk pod opieką Pani Malwiny Miechowieckiej wzięły udział w charytatywnym maratonie zumby w Platerowie. Dziewczęta przygotowały atrakcje dla najmłodszych – malowanie twarzy oraz skręcanie balonów.

     • Pasowanie na czytelnika

      18 stycznia uczniowie klas I wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki.

      W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor szkoły P. Barbara Miechowiecka i wychowawcy klas. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

     • 3C - Klasowa Wigilia

      22.12.2022 w naszej klasie odbyła się ostatnia Wigilia klasowa w tym roku szkolnym.

      Jako trzecioklasiści złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Było miło i bardzo sympatycznie mimo, iż ostatni raz jesteśmy w tej klasie nr 8 i z tą Panią.

      Tekst: E. Dmowska

     • RAZEM DLA ŁOSICKIEGO ZOL-u

      Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy” zorganizował akcję charytatywną „Razem dla łosickiego ZOL-u”.

      Wolontariusze wraz z opiekunami chcąc nieść pomoc potrzebującym zorganizowali zbiórkę środków higienicznych na rzecz pacjentów przebywających na oddziale ZOL w miejscowym szpitalu.

      Uczniowie wykazali się wielkim sercem, empatią i odpowiedzialnością za los drugiego człowieka. Tuż przed świętami wszystkie dary przekazano do łosickiego szpitala.

     • Konkurs plastyczny „Eko-kreatywni”

      W ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022” do konkursu plastycznego „Eko-kreatywni” organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego przystąpili uczniowie: Jan Adamiuk 7a, Lena Lewczuk 7a, Oliwia Tarasiuk 6b, Zofia Adamiuk 5b, Zuzanna Tarkowska 5b, Paulina Sawczuk 4b, Emilia Sikora 4a.

      Zadaniem konkursowym było wykonanie modelu ekologicznej zabawki zbudowanej z odpadów (butelki, opakowania, puszki, kartony itp.)

     • Boże Narodzenie

      Na gazetce umieszczone są krótkie teksty wyjaśniające czym jest Boże Narodzenie i kto jest dla nas największym Darem.

      Obok tych treści znalazły się również, życzenia świąteczne dla Dyrekcji, Nauczycieli, Księży, Pracowników szkoły, Rodziców i Uczniów.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 24.03.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 9073