• Gramy i Zbieramy

      W październiku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej bibliotece Dzień Gier Planszowych. Cieszył się on ogromną popularnością i zgromadził w bibliotece bardzo wielu uczniów. Pragniemy kontynuować nasze działania i wspólną zabawę. Stąd nasz pomysł!!!

      Zwracamy się z prośbą o wsparcie zbiórki gier planszowych, karcianych, logicznych, memo, puzzli itp. Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanym darom umilimy nie tylko czas spędzony w bibliotece, ale także dodatkowe zajęcia opiekuńcze i edukacyjne, przerwy międzylekcyjne i zainspirujemy Was do twórczego spędzania wolnego czasu.

      Z radością przyjmiemy gry, z których już nikt nie korzysta w domach, a w szkole odnajdą swoje „drugie życie”. Gry przynosimy do p. Joanny Kałabun i p. Ireny Nestioruk do 12 grudnia.

      Każdy uczeń biorący udział w zbiórce dostanie punkty dodatnie.

      Nauczyciele

     • Szkoła Pamięta

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".

      W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie Dzieci Zamojszczyzny. Przeprowadzono zajęcia oraz pogadanki na temat polskiej tradycji Świąt Zadusznych.

     • Akcja kasztany

      Uwaga!!!

      Akcja Kasztany! 25 października obchodzony był Europejski Dzień Kasztana. W związku z tym Szkolne Koło LOP ogłosiło zbiórkę kasztanów.Kasztany zostały przekazane dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach.

      Ponad 80 uczniów wraz z rodzicami włączyło się w tą zbiórkę. Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie.

     • Klasa 2A i 2B w straży

      Uczniowie klasy 2A i 2B odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach.

      Dzięki życzliwości panów strażaków uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz akcji wspinania się na ścianę oraz możliwość podziwiania wyposażenia
      samochodów gaśniczych.

      Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego przypomniały zasady wzywania pomocy oraz nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.

     • XXII Dzień Papieski

      XXII Dzień Papieski. Obchodzony pod hasłem: "Blask Prawdy".

      Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Po swoim wyborze na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II.

      Skarbem, który pozostawił nam św. Jan Paweł II jest jego życie, ale także nauczanie. Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym roku brzmi ono: „Blask Prawdy”.

     • Polska Agencja Prasowa w SP. NR 2

      "FakeHunter Challenge" i Polska Agencja Prasowa w naszej szkole.

      Wszystko to dzięki aktywności naszych uczniów w zeszłorocznym konkursie dotyczącym weryfikacji informacji rozpowszechnianych w sieci, telewizjii prasie.

      Pani Anna Gwozdowska - redaktor PAP, udzielający się od 20 lat wmediach. Obecnie prowadząca serwis fact-checkingowy FakeHunter, na codzień zajmująca się weryfikacją treści publikowanych w sieci w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom klasy ósmych jak wyłapywać nieprawdziwe informacje i co robić kiedy z takim informacjami będą mieli do czynienia.

     • Akcja „Kredkobranie”

      Na przełomie września i października b.r. Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy” przeprowadził akcję „Kredkobranie”, której celem była zbiórka przyborów szkolnych.

      Dziękujemy za włączenie się w akcję, w ramach której zebraliśmy m.in.:
      kredki - 55 kompletów, zeszyty - 160 sztuk, bloki – 33, papier kolorowy – 22, farby - 9 kompletów,
      plastelinę - 15 kompletów, pisaki - 38 kompletów + 11 sztuk, długopisy - 17 kompletów + 76 sztuk,
      ołówki - 35 kompletów + 45 sztuk, piórniki – 1, kleje - 71 sztuk, przybory geometryczne - 42 komplety,
      cyrkle - 3 sztuki, nożyczki - 19 par, gumki - 21 sztuk, temperówki - 16 sztuk, plecaki - 7 sztuk, taśmy
      klejące - 22 sztuki, bibuły - 3 komplety, pędzle - 5 sztuk.

     • Światowy Dzień Zwierząt

      W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Tygrysów, Pingwinów, Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, Dzień Ryby, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Pszczoły i wiele, wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt (4.10), obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (Październik - miesiącem zwierząt).

      W związku z tym dniem nasi uczniowie pochwalili się swoim zamiłowaniem do zwierząt.

     • „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ”

      30 września uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „NOC BIBLIOTEK”. Nauczyciele: Irena Nestioruk, Agnieszka Omelańczuk, Ewa Stecka, Malwina Miechowiecka, Beta Wróbel i Klaudia Tarasiuk zaprosili czytelników do wspólnej zabawy, której przyświecało hasło „To się musi powieść”.

     • Wycieczka klas szóstych

      27 września 2022r. klasy szóste wyjechały na wycieczkę.

      Na początku zwiedzali zabytkowe wnętrza pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Spacerowali po przepięknym parku, oglądali zabytkowe powozy. Następnie udali się do stadniny koni w Janowie Podlaskim.

      Po zapoznaniu się z historią stadniny, przyszedł czas na wizytę w stajni, gdzie czekały konie, które okazały się bardzo przyjazne, pozwoliły się karmić marchewką i głaskać.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 24.03.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 9033